Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2014-12-11 21:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” Krzysztofa Hołowczyca świętowała dziesięciolecie

Olsztyn24
Głos zabiera Krzysztof Hołowczyc | Więcej zdjęć »
W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” świętowała dzisiaj (11.12) jubileusz dziesięciolecia działalności. Podczas uroczystej Gali Bezpieczeństwa już po raz ósmy wręczono osobom i instytucjom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur symboliczne nagrody - „Tarcze Bezpieczeństwa”, będące wyrazem uznania dla prowadzonych przedsięwzięć oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie.

Tegoroczne „Tarcze Bezpieczeństwa” były szczególne - złote. Wyróżniono nimi dziesięć osób, które w minionym dziesięcioleciu w sposób szczególny zasłużyły się na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego:

» Beatę Bublewicz (poseł na Sejm RP, założycielkę Fundacji im. Mariana Bublewicza) - „za wieloletnie zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, za zainicjowanie powstania pierwszego w historii Sejmu Zespołu Parlamentarnego ds. BRD i szczególną aktywność legislacyjną na tym polu oraz za stworzenie koalicji instytucji, organizacji pozarządowych, firm i osób dla przeprowadzenia aktywności związanych z Dekadą Działań ONZ na rzecz BRD w Polsce i pełnienie funkcji koordynatora Dekady w Polsce.”
R E K L A M A
banner
» Brygidę Małeć (dyrektor Zespołu Szkół z Rogóża w gminie Lidzbark Warmiński) - „ za aktywne wprowadzanie do programu zajęć szkolnych zewnętrznych projektów edukacyjnych podnoszących poziom wiedzy komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wieloletnią współpracę z Fundacją Kierowca Bezpieczny.”

» Danutę Górską (burmistrz Szczytna) - „za realizację innowacyjnych projektów poprawiających BRD na terenie gminy Szczytno, w tym za opracowanie koncepcji projektu Centrum Nauki Innopolice.”

» Fundację „Krzyś - „za wieloletnie działania na rzecz trzeźwości za kierownicą, za wdrożenie w Polsce Akcji Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca oraz koordynację w Polsce akcji Europejska Noc Bez Wypadków.”

» Michelin Polska S.A. - „za trwałe, wieloletnie zaangażowanie w poprawę BRD na Warmii i Mazurach, w Polsce i na świecie, m.in. za wkład w działania GRSP oraz za zorganizowanie akcji Złote Zasady Michelin i Ciśnienie pod kontrolą.”

» Ks. dr. Mariana Midurę (krajowego duszpasterza kierowców) - „za zainicjowanie zaangażowania Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce w proces poprawy BRD oraz wieloletnią, osobistą aktywność w tym zakresie. Za ustanowienie, wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem, 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy.”

» Mirosława Nicewicza (dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie) - „za osobisty wkład w rozwój infrastruktury drogowej na Warmii i Mazurach, za stworzenie wspólnie z fundacją unikatowego systemu mediacji społecznych wokół planowanych inwestycji drogowych.”

» Prof. dr hab. Małgorzatę Przybysz-Zarembę (ekspert fundacji) - „za wkład naukowy w poznanie mechanizmów wpływu uzależnień na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz za aktywną, wieloletnią współpracę z fundacją.”

» Macieja Wisławskiego (pilota rajdowego, dziennikarza, eksperta fundacji - „za propagowanie w mediach problematyki BRD oraz osobiste zaangażowanie w działania fundacji.”

» mł. insp. Roberta Zalewskiego (naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie) - „za ogromny wkład pracy w olsztyńskiej drogówce i osobiste poświęcenie oraz pasję włożone w poprawę BRD na Warmii i Mazurach. Za zainicjowanie akcji Mój wybór. Życie oraz aktywną współpracę w fundacją.”

Gwiazdą tegorocznej edycji gali byli Cezary Makiewicz i Julia Staryk. W sali widowiskowej zaprezentowano również wystawę fotogramów Joanny Barchetto pt. „Zaklinacza koni mechanicznych”.

Przez dziesięć lat działalności fundacja prowadziła wielokierunkową działalność na rzecz BRD, współpracując z instytucjami państwowymi, samorządowymi, organizacjami pozarządowymi i osobami prywatnymi. Prowadziła kampanie społeczne o wymiarze ogólnokrajowym i regionalnym, kampanie medialne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także akcje i eventy o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym i wiele innych działań.

Fundacja za swą działalność została wyróżniona prestiżowymi nagrodami:
- Najlepsza Inicjatywa Edukacyjna – Wyróżnienie przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej i Redakcję Głosu Nauczycielskiego (2007, 2010).
- Medal „Najlepszy z Najlepszych” – nagroda Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za całokształt działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonej w regionie oraz za promowanie regionu w Europie (2007).
- Europejskie wyróżnienie Excellence in Road Safety Awards – fundacja jako jedyna organizacja pozarządowa z Polski została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu (2006).
- Medal „Milito pro Christo” – nagroda Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego za wkład na rzecz bezpieczeństwa na polskich drogach (2005).

Fundacja „Kierowca Bezpieczny” jako pierwsza organizacja pozarządowa z Polski została w 2004 r. sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileusz dziesięciolecia działalności Fundacji „Kierowca Bezpieczny”

11-12-2014

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl