Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-01-28 12:24 | Rozmiar tekstu: A A A

BWA zaprasza na finisaż wystawy „Metafizyka płci... ”

Olsztyn24
Sezony z Ju - Jacek Sroka, 2010 rok (fot. BWA)
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza jutro (29.01) o godzinie 18.00 na finisaż wystawy „Metafizyka płci. Wizja kobiety demonicznej i jej echa w twórczości artystów polskich XX wieku”. W programie wieczoru występ Ewy Cichockiej w znakomitej interpretacji słynnego „Tanga Jalousie” oraz „Kuratora i artysty spór o kobietę” – po wystawie oprowadzą jej kurator Łukasz Kossowski i podejmujący dyskurs z dawnymi mistrzami krakowski artysta malarz Jacek Sroka.

Jacek Srodka - urodzony w 1957 r., w Krakowie. Malarz, grafik, rysownik, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1981 roku. Laureat licznych nagród (między innymi Grand Prix Biennale Grafiki w Vaasa , 1987, Grand Prix Biennale Grafiki w Seulu, 1988, Nagrody ZPAP im. W. Wojtkiewicza, Kraków 2001).

Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych (m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie, Zbiorach Graficznych PAU, Kraków, Metropolitan Museum w Nowym Jorku, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Graphische Sammlung Albertina w Wiedniu, Cabinet des Estampes, Bibliotheque Nationale de France w Paryżu, Utsunomiya Museum of Art w Utsunomiya, Japonia, Kumamoto Prefectoral Museum of Art w Kumamoto, Japonia i Musee Savoisien, Chambery, Francja).
R E K L A M A
banner
Specjalizuje się w sztuce figuratywnej. W swoich pracach posługuje się głównie metaforą i groteską, które łączy z elementami współczesnego ekspresjonizmu.

Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl