Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-02-12 16:22 | Rozmiar tekstu: A A A

„Produkt Warmia i Mazury” pierwszym wspólnotowym znakiem towarowym samorządu województwa

Olsztyn24
 

Produkt Warmia Mazury – to pierwszy wspólnotowy znak towarowy, którego właścicielem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Został zarejestrowany w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante. Uzyskanie tego znaku jest konsekwencją projektu „Produkt z Warmii i Mazur”.

- Celem projektu jest identyfikacja produktów, usług, wydarzeń charakterystycznych dla Warmii i Mazur, z których jesteśmy znani i którymi chcemy się chwalić – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Z takiego sposobu wspierania własnej przedsiębiorczości słynie już włoska Umbria czy francuska Bretania. Projekt ma na celu wzmocnić identyfikację regionu i jego markę, a w rezultacie przełożyć się na tutejszą gospodarkę i rynek pracy. Chcemy także, aby ta marka, jako znak towarowy, była chroniona na otwartym europejskim rynku, a certyfikat z Alicante to gwarantuje.

Do tej pory o naszym regionie głośno było w kraju i za granicą dzięki udziałowi w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Udział w tym światowym konkursie miał na celu wzmocnienie i utrwalenie marki regionu jako atrakcyjnego turystycznie. Samorząd województwa jest także partnerem w biznesie, nie tylko poprzez wsparcie przedsiębiorców środkami europejskimi, ale także promocję gospodarczą. Działania są wielotorowe. Realizowane są kampanie promocji gospodarczej, obecnie kierowane głównie do inwestorów z krajów skandynawskich, do Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii. Założeniem nowego projektu jest stworzenie i wypromowanie regionalnego produktu rozumianego jako znak „Produkt Warmia Mazury”. Są już pierwsze efekty, 107 firm z regionu postarało się o ten znak dla 120 produktów, usług czy wydarzeń.
R E K L A M A
banner
- Kupujmy nasze wyroby, korzystajmy z usług oferowanych przez nasze firmy, bywajmy na organizowanych u nas imprezach, wspierajmy tutejszą przedsiębiorczość – dodaje marszałek Brzezin. - Bądźmy regionalnymi patriotami.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl