Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-03-21 10:30:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Ewa Rubczewska prezentuje „Spojrzenia” w Galerii Rynek MOK

Olsztyn24
Ewa Rubczewska | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (20.03) wystawę „Spojrzenia”, na której prezentowane są fotografie Ewy Rubczewskiej.

Ewa Rubczewska urodziła się w 1954 roku w Olsztynie. Ukończyła studia techniczne i pracowała jako konstruktor. Następnie zajęła się redakcją techniczną w jednym z olsztyńskich wydawnictw. Tam przygotowywała do druku materiały reklamowe, książki i albumy.

Fotografowanie jest jej pasją od kilku lat. Od 2013 roku należy do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach zbiorowych, a także na stronie internetowej www.rubfoto.pl.
R E K L A M A
banner
Poza fotografią autorka lubi również czytać książki, interesuje się kolarstwem, muzyką Leszka Możdżera, ornitologią, kynologią i astronomią. Prowadzi również blog „Zapiski z Drogi Mlecznej”.

Ewa Rubczewska o swej ekspozycji:

Fotografowanie to moja pasja, którą odkryłam kilka lat temu. Zawsze byłam miłośniczką przyrody, spacerów i obserwowania ptaków. Wolne chwile spędzam z mężem, najczęściej wędrując po Warmii i Mazurach. Doszłam do wniosku, że swoje obserwacje trzeba zachować w formie zdjęć. Chwyciłam więc za aparat. Fotografuję wszystko, co mnie zachwyca – krajobrazy, ciekawe miejsca, przyrodę. A w fotografowaniu najbardziej podoba mi się patrzenie, wypatrywanie i momenty, gdy zauważam coś interesującego. Przez obiektyw widzę świat ciekawszy, bogatszy, zaskakujący i magiczny.

Na wystawie prezentuję fotografie wypatrzonych zjawisk, które żyją tylko chwilę, a dzięki zdjęciom zostają utrwalone na dłużej. Są to cienie i odbicia – w wodzie, kałużach, szybach, a także nieoczywiste obrazy, które pozwalają działać wyobraźni. Widzę świat nierzeczywisty, w którym obrazy realne przenikają się z ulotnymi. Uchwyconymi momentami chciałabym podzielić się z tymi, którzy żyją w biegu i nie mają czasu, by się temu światu przyglądać. Spójrzcie zatem...

Wystawę będzie można oglądać do 19 kwietnia bieżącego roku.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Hanna F / 2015-03-24 21:35
Wielka jest moja radość. „Spojrzenia” wpisują się w mój czas debiutem Pani Ewy Rubczewskiej i nadzieją na kolejne prezentacje. Okazuje się , że przeżyciem artystycznym może być każde zdarzenie , każdy obiekt, szeroko pojęta natura i jej modyfikacje. Fotografie tchnące duchowością, bardzo przyciągają wzrok np. okna, drzwi, niewielki otwór w ścianie. Ich symbolika w różnorakich nasileniach światła prowokuje do myślowego skrótu i potęguje ciekawość. „Spojrzenia” dowodzą również, iż przyroda , jej obrazowość i metaforyka, to nieustanne źródło inspiracji. Z łatwością odnajduję w nich czuciowy dynamizm i ciepło - w sam raz na wiosnę. Myślę, że każdy oglądający wystawę znajdzie w niej swoją gamę emocji i barw. Ja znalazłam. Gratuluję efektów mozolnej, ale pięknej pasji. Niech fotograficzno - artystyczna przyszłość Autorki wystawy wypełni się spełnieniem. Życzę oglądającym i sobie, aby odbicia, spojrzenia Pani Ewy Rubczewskiej , Jej szkiełko i oko wzruszało nas i poruszało.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotografii Ewy Rubczewskiej

20-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl