Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-04-09 23:35 | Rozmiar tekstu: A A A

„Olsztyn. Aktywnie!” proponuje na sobotę i niedzielę...

Olsztyn24
Z jazdy konnej będzie można skorzystać w niedzielę w stadninie Janusza Kojrysa
Po związanej ze Świętami Wielkanocnymi przerwie, na nadchodzący weekend organizatorzy akcji „Olsztyn. Aktywnie!” przygotowali kilka propozycji. W sobotę i niedzielę (11 i 12.04) preferujących aktywny wypoczynek mieszkańcy Olsztyna będą mogli popływać w basenie, odbyć spacer z przewodnikiem PTTK, powędkować, a na koniec pojeździć konno.

Jako pierwsi w sobotę rano (11.04) wystartują pływacy. Szkoła Nauki Pływania „Rybka” organizuje dla nich zawody pływackie z cyklu „Warmia i Mazury Pływają” w basenie uniwersyteckim przy ul. Tuwima 9. Biuro zawodów czynne będzie już od godziny 7.00. Od godziny 7.30 do 9.00 będzie można prowadzić rozgrzewkę w basenie. Zawody wystartują o godz. 9.00 i potrwają około 2 godzin.

W zawodach mogą wziąć udział tylko amatorzy, czyli osoby, które nie posiadają licencji zawodniczej Polskiego Związku Pływackiego lub jego odpowiednika za granicą i nie posiadały jej w okresie nie krótszym niż 2 lata. Organizatorzy przygotowali kilkanaście kategorii wiekowych: od maluchów (do 6 lat), po dojrzałych seniorów (60 i więcej lat). Rywalizować będzie można indywidualne, ale także w zespołach szkolnych i rodzinnych (liczą się trzy najlepsze wyniki).
R E K L A M A
banner
Sobotnie zawody pływackie będą częścią składającej się z maksymalnie ośmiu edycji akcji „Warmia i Mazury Pływają”, której finał planowany jest na 13 czerwca br.

Również na sobotę PTTK proponuje olsztynianom spacer z przewodnikiem, tym razem pod hasłem „Poznajemy olsztyńskie parki”. Przewodnik Andrzej Bobrowicz poprowadzi turystów do dość nietypowego parku - Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wybudowanego i urządzonego w 2013 roku przy nowych w Olsztynie ulicach: Trylińskiego i Rejewskiego. Początek spaceru zaplanowano na godz. 10.00 przy budynku dawnego Polmozbytu przy al. Piłsudskiego.

Również na sobotę propozycję dla aktywnych ma Polski Związek Wędkarski. Wędkarze zapraszają głównie młodych amatorów „moczenia kija” na godzinę 10.00 do swojej siedziby przy ul. Bałtyckiej 2. W ramach Akademii młodego wędkarza zorganizowane będą zajęcia poświęcone pasji wędkowania, przyrodzie i jej ochronie. Oczywiście nie zabraknie zajęć praktycznych z wędkowania w pobliskim jeziorze.

Chętni do udziału w zajęciach powinni wcześniej się na nie zapisać. Na zgłoszenia pod numerem telefonu 510 070 985 czeka Tomek, a pod numerem  534 505 444 - Grzesiek.

Na niedzielę (12.11) mamy dla aktywnych jedno zaproszenie - na ranczo Janusza Kojrysa w Redykajnach 22, na warsztaty jazdy konnej. Początek zaplanowano na godzinę 13.00.

W podolsztyńskich Redykajnach swoich sił w siodle mogą spróbować zarówno ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z końmi, jak i bardziej doświadczeni jeźdźcy. Na zajęciach poznają wszystkie aspekty hippiki: komendy, nazewnictwo sprzętu, sposoby przygotowania konia czy zasady obowiązujące podczas samej jazdy. Szkolenie obejmie zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, a jego kulminacją będą próbne przejażdżki konne pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów.

W bezpłatnych zajęciach może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Dlatego wcześniej należy zarezerwować sobie wejściówkę kontaktując się z koordynatorem (tel. 607 610 908 lub 89 523 88 02 – biuro stadniny). Po zajęciach bezpłatnych będzie można skorzystać z lekcji promocyjnej (teoria + przejażdżka) - 60 minut w siodle w cenie 20 zł od osoby.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl