Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agata Jóźwiak | 2015-05-26 19:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjaliści z „Czternastki” poznawali kulturę, tradycje i historię Wielkiej Brytanii

Olsztyn24
Londyn w oczach gimnazjalistów z G 14 w Olsztynie (fot. G14 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od 20 do 25 maja uczniowie Gimnazjum nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie przebywali na wycieczce w Londynie. Było to jedno z najpiękniejszych doświadczeń w ich życiu.

Uczniowie mogli zanurzyć się w kulturę, tradycje i historię Wielkiej Brytanii. Pobyt u rodzin angielskich umożliwił im doskonalenie znajomości języka angielskiego. Mogli rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez rozmowy z członkami rodzin oraz w typowych sytuacjach życia codziennego. Podczas pobytu uczniowie poznali Londyn i jego okolice.

Zwiedzanie rozpoczęli od Greenwich, gdzie wszyscy postawili stopy na dwóch półkulach. Następnie udali się na słynne London Eye. W Muzeum Historii Naturalnej mogli podziwiać brytyjskie zbiory fauny i flory. Wybrali się również na zakupy do luksusowego Harrods`a oraz na krótki spacer w okolice Pałacu Buckingham.
R E K L A M A
banner
W następnych dniach mieli możliwość zwiedzania rezydencji Królowej Elżbiety II – Windsor oraz Oxfordu, miasta znanego przede wszystkim jako siedziba Uniwersytetu Oksfordzkiego, najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata.

Razem z przewodnikiem poznali historię Katedry Świętego Pawła ze słynną Galerią Szeptów oraz mogli zobaczyć zbiór regaliów w Tower of London. Mogli też obserwować przygotowania do sztuki „Kupiec wenecki” w The Globe, teatrze szekspirowskim.

W dniu wyjazdu uczniowie mogli podziwiać jeszcze zbiory Muzeum Brytyjskiego, a także mieli możliwość zrobienia zdjęć ze znanymi osobistościami w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Udali się też na spacer po Londynie, przechodząc obok siedziby premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Street 10.

Uczniowie wrócili z wycieczki zachwyceni. Ogromne wrażenie wywarł na nich majestat miasta, jego różnorodność, wielonarodowość i przepięknie zachowana historia. Większość marzy o ponownej podróży do Londynu, a niektórzy marzą także, by tam studiować.

Agata Jóźwiak

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl