Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-07-23 15:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Na obchody Dni Jakubowych zapraszają MBP, BWA, MWiM, OTL i OPiOA

Olsztyn24
 
Wczoraj informowaliśmy o rozpoczynających się w piątek (24.07) Dniach Jakubowych. Zaprezentowaliśmy również program tego trzydniowego święta Olsztyna przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, głównego organizatora imprezy. Jednak ta instytucja kultury nie jest jedyną, która postanowiła uczcić swoje miasto. Poniżej przedstawiamy atrakcje przygotowane z tej okazji przez kolejne.

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zapraszają na otwarcie wystawy „Szlakami wyobraźni po mapach dawnych i dawniejszych”, prezentującej fotografie zbiorów kartograficznych Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum.

Dni Jakubowe - święto Olsztyna - po raz kolejny stają się okazją do zaprezentowania zabytkowego księgozbioru Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie, najstarszej istniejącej biblioteki w naszym regionie, bo obchodzącej w bieżącym roku swoje 450-lecie. Tym razem podczas wystawy zaprezentowana zostanie najciekawsza kartografia, to znaczy fotografie map znajdujących się w dwóch dziełach: Claudius Ptolemaeus, Cosmographia, Ulm 1486 i Abraham Ortelius, Theatrum orbis terrarum, Antwerpen 1592. Pierwsze z dzieł ukazuje wizję świata z czasów przed przewrotem kopernikańskim. Drugie zaś - mapy świata już po wielkich odkryciach geograficznych.
R E K L A M A
banner
Otwarcie wystawy nastąpi 24 lipca o godzinie 10.00 w sali 219 olsztyńskiego ratusza. W terminie od 24 lipca do 7 sierpnia wystawę będzie można oglądać na I piętrze w bocznym korytarzu ratusza. Organizatorami wystawy są: Urząd Miasta Olsztyna, Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

Honorowy Patronat: Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński, Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna

MBP zaprasza również dzieci na warsztaty literackie. Zajęcia pod hasłem „Na szlaku św. Jakuba” odbędą się w piątek (24.07) lipca w następujących filiach:

- filia nr 2 (ul. Świtezianki 4), godz. 11.00
- filia nr 9 (ul. Żołnierska 47), godz. 10.00
- filia nr 18 (ul. Żytnia 71), godz. 11.00
- Abecadło (al. Piłsudskiego 16), godz.12.00

BWA Galeria Sztuki zaprasza w sobotę (25.07) w godzinach 12.00-15.00 na opowiadanie baśni i warsztaty plastyczne pt. „Legendy warmińskie w artystycznej odsłonie”. Zajęcia poprowadzi Olga Orzeł-Kopeć.

26 lipca (niedziela) w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, o godzinie 20.00, odbędzie się Koncert Jakubowy w ramach XXXVII Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego. Wystąpią Servi Domini Cantores (3 księży-tenorów: Zdzisław Madej, Paweł Sobierajski, Rafał Kobyliński) i Andrzej Chorosiński – organy (Warszawa).

W Olsztyńskim Teatrze Lalek do 15 sierpnia możemy oglądać wystawę scenografii, lalek i kostiumów pt. „O czym lalki milczą latem”, zaś do 16 sierpnia w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym ekspozycję pt. „Light: beyond the bulb” („Światło: nie tylko z żarówki”) z okazji ogłoszenia przez ONZ i UNESCO roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła.

Muzeum Warmii i Mazur również przygotowało (26.07) ciekawe spotkanie pod hasłem „Niedziela ze świętym Jakubem” - warsztaty związane z historią Olsztyna i jego herbu oraz postacią św. Jakuba Starszego, patrona miasta.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl