Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-09-02 18:19 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie zainstalowano już nagrodę dla miasta za zwycięstwo w konkursie Fundacji Aviva

Olsztyn24
Tablice stanęły na terenie placu zabaw w Parku Centralnym | Więcej zdjęć »
Instalacja dla najmłodszych już stoi w Parku Centralnym. To zasługa olsztynian, którzy głosowali w konkursie „To dla mnie ważne” zorganizowanym przez Fundację Aviva.

Podczas głosowania Olsztyn zdystansował m.in. Słupsk, Tychy, Chorzów i Szczecin. Dlatego najmłodsi odwiedzający plac zabaw w Parku Centralnym będą mogli korzystać z edukacyjnej instalacji „Dizajn ze sznurka”. Nie powstałaby, gdyby nie pomysł na pracę magisterską dwóch studentek z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, które zgodziły się użyczyć projekt swego autorstwa na potrzeby konkursu.

- Naszą pracę magisterską zrealizowałyśmy w 2014 roku w Pracowni Komunikacji Społecznej, stąd też jej społeczny wymiar - mówi Magdalena Zawieja, jedna z autorek projektu. - Nasza pracownia wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Dizajn na pograniczu”, który był realizowany w dwóch miejscowościach partnerskich - Czechowicach-Dziedzicach i czeskim mieście Orlová. Jego celem było zagospodarowanie przestrzeni publicznej i aktywizacja społeczności lokalnej. Okazało się, że w miastach tych są silne grupy twórców ludowych. Stwierdziłyśmy, że damy im szansę pokazać się w niekonwencjonalny sposób i w ten sposób będziemy łączyć pokolenia.
R E K L A M A
banner
- Kluczowy jest fakt, że to na tyle uniwersalne przedsięwzięcie, że można je zorganizować praktycznie wszędzie - zaznacza Magdalena Spałek, druga autorka projektu.

Edukacyjna instalacja to dwa panele do nauki haftu krzyżykowego (za pomocą sznurka) w przestrzeni publicznej, w skali makro. To przy okazji szansa na ćwiczenie umiejętności manualnych i współpracy.

- Współpraca jest bardzo ważna w naszym projekcie - dodaje Magdalena Zawieja. - Panele są na tyle szerokie, że trudno jest samemu pracować. To poniekąd wymusza współpracę pomiędzy dziećmi albo rodzicami i dziećmi. Dwie osoby przy pomocy sznurka tworzą wzór, korzystając z instrukcji, która jest umieszczona przy każdym zaprojektowanym przez nas szablonie.

Sznurki i pozostałe akcesoria niezbędne do zabawy będą dostępne w pobliskim Muzeum Nowoczesności w Tartaku Raphaelsohnów.

- Bardzo cieszymy się, że taka instalacja powstała w naszym mieście - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Staramy się przekazywać najmłodszym jak najwięcej z tradycji regionu, a takie panele doskonale wpisują się w edukację dzieci.

W konkursie Fundacji Aviva „To dla mnie ważne” na Park Centralny głos oddało prawie 3,6 tys. osób. Z instalacji będzie można korzystać już pod koniec tygodnia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl