Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./Kamil | 2015-09-17 11:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę porcelany z Ćmielowa i Chodzieży otwarto w Tartaku Raphaelsohnów

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu Muzeum Nowoczesności (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Centrum Techniki i Rozwoju Regionu Muzeum Nowoczesności Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto wczoraj (16.09) wystawę Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” w ramach Warmia Mazury Design Festival 2015.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa i jedne z najstarszych fabryk porcelany w Europie. 2015 rok wyznacza 225 lat nieprzerwanego funkcjonowania marki Ćmielów i jest wyjątkową okazją do przypomnienia jej długiej historii i bogatej tradycji. Kunszt ręcznego tworzenia porcelany jest tu przekazywany z pokolenia na pokolenie, a najstarsze kolekcje są starannie odtwarzane i przywracane do życia według oryginalnych wzorów.

W swoim portfolio Polskie Fabryki Porcelany posiadają trzy marki o nieco odrębnym charakterze: elegancki i luksusowy Ćmielów, klasyczną i funkcjonalną Chodzież oraz Ćmielów Design Studio, które tworzy śmiałe i nowoczesne produkty, stanowiąc tym samym swoiste centrum edukacyjne i współpracując z uczelniami wzorniczymi z całego świata.
R E K L A M A
banner
Wystawa prezentowana podczas Warmia i Mazury Design Festival ma charakter retrospektywny i ukazuje rozwój porcelanowego wzornictwa na przestrzeni ponad dwóch wieków. Kolekcje, które można oglądać na wystawie to zarówno najnowsze projekty Ćmielów Design Studio oraz autorskie prace dyrektora artystycznego Polskich Fabryk Porcelany – Marka Cecuły, ale także najstarsze, starannie odtwarzane kolekcje, które są symbolem upływającego czasu oraz zmieniających się trendów i potrzeb.

Wystawę można oglądać w dni powszednie od poniedziałku do czwartku w godzinach 11.00-17.00, a w soboty i niedziele od 11.00 do 18.00. Ekspozycja potrwa do 15 października 2015 i jest częścią Warmia Mazury Design Festival 2015 organizowanego przez Fundację Formwell.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl