Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-09-24 14:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy układ komunikacji miejskiej w Olsztynie zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku

Olsztyn24
Konferencja odbyła się w Urzędzie Miasta | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta zaprezentowano dzisiaj (24.09) nowy układ komunikacyjny Olsztyna. Mające obowiązywać od połowy grudnia bieżącego roku zmiany uwzględniają wprowadzenie do transportu miejskiego tramwajów i autobusów dowożących pasażerów do początkowych przystanków tramwajowych linii, większą częstotliwość kursów autobusów oraz zmiany w ich trasach przejazdu, a także numeracji linii.

Nowy układ komunikacyjny ma na celu lepsze skomunikowanie południowych dzielnic Olsztyna, m.in. Jarot, Nagórek i Pieczewa z centrum miasta oraz poprawić dostępność komunikacji autobusowej w obszarach miejskich nieobjętych transportem tramwajowym. Autobusy będą jeździć częściej - w dni robocze co kwadrans - w godzinach szczytu nawet co siedem i pół minuty minuty. Częściej będą kursowały również w dni wolne od nauki szkolnej (to ukłon w stronę osób pracująch, które zgłaszały problemy z dojazdem do pracy m.in. w czasie miesięcy wakacyjnych).

W układzie uwzględniono trzy linie tramwajowe, których rozkład jazdy będzie ściśle skorelowany z rozkładami jazdy linii autobusowych, aby pasażerowie mogli poruszać się komunikacją miejską wygodnie, sprawnie i szybko. Ponieważ powstająca sieć nie jest obecnie rozbudowana na tyle, by zapewnić dojazdy na terenie całego miasta, uruchomione zostaną linie autobusowe dowożące do pierwszych  przystanków linii tramwajowych. Będzie ich 5. Autobusy te będą kursować wyłącznie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Oprócz wspomnianych linii, pasażerowie będą korzystać jeszcze z 21 linii autobusowych zwykłych i 6 linii autobusowych okresowych, zapewniających pasażerom dojazd do wyznaczonych miejsc w określonych miesiącach.
R E K L A M A
banner
Ważną zmianą będzie numeracja autobusów i likwidacja niektórych linii autobusowych (m.in. 2 i 15). Miejscy urzędnicy tłumaczą jednak, że trasy obsługiwane przez te linie zostaną przejęte przez inne autobusy, ponieważ na przykład trasa linii nr 2 pokrywała się w znacznej mierze z trasą linii 26, zaś linia nr 15 obsługuje z roku na rok coraz mniej pasażerów, a generuje największe koszy.

Więcej informacji na temat wprowadzanych zmian dostępnych jest w zapisie wideo fragmentów dzisiejszej konferencji oraz na stronie www.zdzit.olsztyn.eu w zakładce „Nowy Układ Komunikacyjny Olsztyna.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~@ do kryminału / 2015-09-26 19:00
co polikwidowali? Jakie linie? Piszesz tak jakby likwidowali komunikację publiczną w Olsztynie, a tak się składa, że na niektórych liniach autobusowych będzie dwa razy więcej autobusów niż obecnie. Napisz konkretnie z jakim połączeniem masz problem, a napisze ci czym dojedziesz jeżeli twój stan wzroku nie pozwala ci na orientacje na mapie nowego rozkładu jazdy!
~do kryminalu! / 2015-09-25 10:18
Najpierw pozabierali karty niepelnosprawnym nastepnie potrzebujacym zawalowcom erki na czas w godzinach szczytu teraz linie autobusowe to jest chore !!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezentacja nowego układu komunikacyjnego Olsztyna

»

24-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl