Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-06 17:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Zjednoczona Lewica na traktory! Jadą po głosy rolników!

Olsztyn24
Konferencja prasowa Zjednoczonej Lewicy | Więcej zdjęć »
Specyficzny środek transportu wybrali dziś (6.10) kandydaci Zjednoczonej Lewicy, by dojechać na miejsce konferencji prasowej poświęconej rolnictwu - trzeciemu z siedmiu bloków tematycznych, w których lewicowa koalicja przedstawia swoją ofertę wyborczą. Tadeusz Iwiński, Mieczysław Aszkiełowicz i Władysław Mańkut przyjechali pod olsztyńską siedzibę Agencji Nieruchomości Rolnych czeskim ciągnikiem marki Zetor. Na miejscu czekała na nich jeszcze dwójka kandydatów Zjednoczonej Lewicy do Sejmu - Maria Dzienisiewicz i Paweł Schmidt.

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy skrytykowali sposób kierowania rolnictwem przez obecnie rządzącą krajem koalicję PO-PSL, ze zwróceniem ostrza krytyki na PSL. Podkreślili, że lewica jako jedyna broniła polskich rolników przed skutkami krótkowzrocznej polityki wschodniej rządu, że lewica jako pierwsza upomniała się o rolników borykających się ze skutkami suszy, że to lewica walczy, aby jak najwięcej pieniędzy było przeznaczonych na rozwój infrastruktury transportowej, edukacyjnej, zdrowotnej, kulturalnej i sportowej na obszarach wiejskich.

Z wypowiedzi uczestników spotkania z dziennikarzami oraz przygotowanych materiałów informacyjnych można skonstruować główne założenia programu Zjednoczonej Lewicy dla wsi i rolnictwa. Przedstawiają się one następująco:
R E K L A M A
banner
» rekompensaty dla rolników poszkodowanych przez suszę w ramach pomocy de minimus - 1000 zł za hektar,
» zwiększenie dopłat do powszechnego systemu ubezpieczeń upraw od wszelkiego ryzyka, w tym suszy, powodzi, gradobicia i przymrozków,
» zwolnienie rolników poszkodowanych przez suszę z kar za przekroczenie kwot mlecznych,
» przeznaczenie rezerwy budżetowej na rekompensaty dla rolników i sadowników dotkniętych embargiem Federacji Rosyjskiej,
» podniesienie rent i emerytur z KRUS o 200 zł,
» przywrócenie rent strukturalnych,
» połączenie Agencji Rynku Rolnego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
» utworzenie jednolitej agencji bezpieczeństwa żywności (jedna instytucja w miejsce pięciu).

Więcej o przebiegu konferencji na dołączonym do niniejszego materiału filmu wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~sympatyk / 2015-10-07 16:00
Panie Iwiński nie lepiej było przyjechać kuniem?Polacy mają sentyment do kuni do tiaktolów NIE.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Zjednoczonej Lewicy [6.10.2015]

06-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl