Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-11-01 14:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze też prowadzą akcję „Znicz”

Olsztyn24
Harcerska akcja „Znicz” w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Nie tylko policjanci w okresie Święta Zmarłych prowadzą akcję „Znicz”. Taką samą nazwę ma akcja prowadzona od lat przez zuchów i harcerzy Hufca Rodło Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Celem działania harcerzy jest pielęgnowanie pamięci o tych co odeszli, o których groby nie ma się już kto zatroszczyć.

Realizując swój cel, członkowie hufca co roku porządkują zapomniane groby. W tym roku w takiej akcji uczestniczyły zuchy, porządkując groby i zapalając na nich znicze na cmentarzu przy kościele św. Józefa w Olsztynie. Dzisiaj (1.11) natomiast ich starsi koledzy i koleżanki, jak co roku, przy cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej uruchomili punkt sprzedaży zniczy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na zakup zniczy, które za rok zapalone zostaną na zapomnianych grobach, a także na sfinansowanie innych akcji Hufca Rodło.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Harcerska akcja „Znicz” Hufca Rodło ZHP w Olsztynie

»

01-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.