Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MC | 2015-11-24 00:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Tramino powoli posuwa się naprzód

Olsztyn24
Tramino na ul. Żołnierskiej (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od poprzedniego czwartku (19.11) trwają testy olsztyńskich tramwajów na przygotowanych dla nich torach. Nie bez problemów, ale powoli Tramino dojeżdża coraz dalej. Dzisiejszej (23/24) nocy dotarł do ulicy Obiegowej. Tutaj, podobnie jak wcześniej na Placu Konstytucji 3 Maja i na al. Piłsudskiego, zatrzymały go zbyt szerokie krawężniki na przystankach.

„Pierwsze jazdy testowe mają wskazać na torowisku miejsca wymagające poprawek” - wyjaśnia na swoim blogu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. „Bardziej doświadczeni od nas partnerzy z „Solarisa” tłumaczą, że przy tak potężnej inwestycji jest to normą, niezależnie w jakim mieście czy kraju to się dzieje. To trochę jak z robotą krawca. Mamy precyzyjny projekt garnituru, jesteśmy wymierzeni od stóp do głów, ale przymiarka jest jednak nieodzowna. Tu trzeba trochę popuścić, tam podebrać, potem jeszcze raz przymierzyć i gotowe. Można ruszać w miasto!

Prezydent jest przekonany, że „przymiarki” zakończą się do Mikołajek. Właśnie na dzień 6 grudnia prezydent zaprasza dzieci i dorosłych na „Mikołajkowy Dzień z olsztyńskim tramwajem” do zajezdni tramwajowo-autobusowej przy ul. Kołobrzeskiej.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.