Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2015-11-24 18:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Będą walczyć z przemocą wobec kobiet. Symbolicznie.

Olsztyn24
Symbolem akcji jest biała wstążka
W środę (25.11) w godz. 7-14 w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbędzie się akcja przeciw przemocy wobec kobiet. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mężczyznom, którzy będą załatwiać sprawy w urzędzie, będą przyczepiać białe wstążeczki i wręczać ulotki. W akcję włączają się również MOPS-y i GOPS-y w Dobrym Mieście, Gietrzwałdzie, Jonkowie, Jezioranach, Olsztynku, Purdzie, Stawigudzie i Świątkach.

„Biała Wstążka” to największa na świecie akcja kierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Rozpoczęła się w 1991 roku w Kanadzie, wtedy właśnie z zaledwie 6 tygodni 100 tysięcy mężczyzn w tym kraju przypięło sobie białą wstążeczkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przejaw agresji wobec nich.

W powiecie olsztyńskim działa Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej (z punktami w Dobrym Mieście, Olsztynku i Biskupcu), w którym udzielana jest pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, które nie mogą wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Te osoby otrzymują schronienie i zostają objęte opieką prawną i psychologiczną. Od stycznia 2015r. do dziś z pomocy skorzystało 10 osób, w tym 7. dzieci (w 2014 r. było to 15 osób, w tym 11. dzieci).
R E K L A M A
banner
Całodobowo działa telefon interwencyjny: 665 237 899. W siedzibie PCPR (Plac Bema 5) znajduje się też punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych, współuzależnionych i dla ofiar przemocy. Do dyspozycji osób potrzebujących pomocy jest psycholog (przyjmuje w czwartki w godz. 15:45 - 17:45) i prawnik (w czwartki w godz. 15:00 - 17:00). W roku bieżącym z tej formy pomocy skorzystały 22 osoby.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.