Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-11-24 21:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzieci wymagające radioterapii będą mogły się leczyć w Olsztynie

Olsztyn24
Prezentacja odbyła się w patio Polikliniki | Więcej zdjęć »
Dzieci chorujące na nowotwory wymagające leczenia radioterapią będą mogły otrzymać pomoc w tym zakresie w Olsztynie. To długo wyczekiwana dobra wiadomość, szczególnie dla najmłodszych chorych i ich opiekunów, ponieważ nie będą już musieli wyjeżdżać na leczenie do Warszawy czy Wrocławia. To oznacza mniej stresu dla małych pacjentów i ich rodzin oraz mniejsze koszta leczenia, a wszystko to dzięki prezentowi, jaki sprawił olsztyńskiej Poliklinice Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dzisiaj (24.11) marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oficjalnie przekazał szpitalowi aparat do wykonywania znieczulenia ogólnego, które jest niezbędne w radioterapii dzieci. Teraz, dzięki współpracy Polikliniki i Szpitala Dziecięcego, mali pacjenci na radioterapię będą się przemieszczać między tymi placówkami medycznymi w kilkanaście minut. Aparat skróci także czas pozostawania pacjenta w narkozie, który usypiany będzie bezpośrednio na miejscu badania zamiast na bloku operacyjnym.

- Koszt tego aparatu to 99 tysięcy złotych - mówi marszałek Brzezin. - Nie jest to mała suma, jednak wydatek ten był niezbędny. Do tej pory mali pacjenci wymagający radioterapii nie mieli możliwości uzyskania pomocy w regionie. Teraz się to zmieni.
R E K L A M A
banner
Sprzęt w szpitalu MSW będzie również wykorzystywany do znieczulania osób dorosłych.

Więcej na temat przekazanego aparatu i jego wpływu na leczenie dzieci dostępne będzie w zapisie wideo z dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przekazanie Poliklinice aparatu do znieczulania ogólnego

24-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl