Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-11-25 13:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowi radni sejmiku województwa złożyli ślubowanie

Olsztyn24
XII sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego | Więcej zdjęć »
Czwórka nowych radnych sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczęła dziś (25.11) pracę w samorządzie województwa. Zmiany personalne w sejmiku to skutek ostatnich wyborów parlamentarnych, w wyniku których czwórka radnych województwa warmińsko-mazurskiego zdobyła mandaty poselskie.

Nowi radni sejmiku to Irena Burczyk (zastąpiła Annę Wasilewską), Jadwiga Król (zastąpiła Jacka Protasa), Teresa Krajewska (zastąpiła Wojciecha Kossakowskiego) oraz Paweł Szliwiński (zastąpił Adama Ołdakowskiego). Irena Burczyk i Jadwiga Król startowały do sejmiku z list Platformy Obywatelskiej, natomiast Teresa Krajewska i Paweł Szliwiński startowali z list Prawa i Sprawiedliwości.

Niewykluczone, że niebawem nastąpi jeszcze jedna zmiana w składzie sejmiku województwa, bowiem bardzo poważnym kandydatem na nowego wojewodę warmińsko-mazurskiego jest obecny radny sejmiku z klubu Prawo i Sprawiedliwość, Sławomir Sadowski. Już dzisiaj, podczas XII sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, radny Sadowski odbierał nieoficjalne gratulacje z powodu wyboru na funkcję wojewody, chociaż sam bronił się przed tego typu „hołdami” twierdząc, że nic jeszcze nie zostało przesądzone, że decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

Oprócz uroczystego ślubowania nowych radnych sejmiku, merytoryczną cześć sesji poprzedziła jeszcze jedna uroczystość - wręczenie stupendiów naukowych marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. Stypendia otrzymali studenci: Małgorzata Osowiecka i Pamela Światłowska oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: Jakub Morze i Arkadiusz Ogonowski.
R E K L A M A
banner
Wiodącym tematem merytorycznej części dzisiejszej sesji był stan obecny i perspektywy rozwoju sportu w województwie warmińsko-mazurskim. Informację na ten temat przedstawił radnym p.o. dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan.

Radni zajmowali się też m.in. raportem o stanie środowiska naturalnego w 2014 roku, programem współpracy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami pożytku publicznego, raportem z realizacji strategii informatyzacji województwa na lata 2007-2015, zasadami, sposobem ustalania i trybem przyznawania stypendiów artystycznych marszałka województwa osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
XII sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego

»

25-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.