Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Anna Kopacz | 2015-11-26 13:17 | Rozmiar tekstu: A A A

O wadze lekcji wf debatowano w „Budowlance”

Olsztyn24
Wdebacie uczestniczyły drużyny uczniowskie (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyła się wczoraj (25.11) międzyszkolna uczniowska debata w ramach akcji „WF z klasą”, realizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Celem debaty było podkreślenie ogromnej roli wychowania fizycznego w rozwoju młodego człowieka, pomoc w określeniu przyczyn rosnącej fali zwolnień lekarskich z zajęć, a przede wszystkim w znalezieniu sposobów na zapobieganie unikania lekcji wychowania fizycznego.

„Budowlanka” gościła drużyny wraz z opiekunami z olsztyńskich gimnazjów i szkół średnich – do debaty przystąpili reprezentanci Gimnazjum nr 15, Gimnazjum w Stawigudzie, Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych, Zespołu Szkół Samochodowych oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Wśród zaproszonych gości znalazł się także rajdowiec Krzysztof Hołowczyc, który wraz z nauczycielami wychowania fizycznego z różnych szkół włączył się do dyskusji, a także opowiedział uczniom o swoim spojrzeniu na sport.
R E K L A M A
banner
Debata obejmowała zagadnienia dotyczące korzyści płynących z lekcji wf, przyczyn zwolnień, sposobów zapobiegania im, a także stanu baz sportowych w szkołach. Debatujący żywo dyskutowali, przedstawiając swoje opinie i doświadczenia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~~gość / 2015-11-27 11:05
Takie debaty są niezmiernie potrzebne,szczególnie w "czasach internetu",zachęcają do sportu,mówią o korzyściach z niego płynących,a zaproszeni goście dodatkowo wzmacniają to przekonanie wśród młodzieży i nie tylko.
~koordynator / 2015-11-26 21:49
to racja ale teraz inna troche młodzież tylko telefony i internet ale nie jest źle a co to bedzie za nastepne 50 lat
~Dziadek / 2015-11-26 16:59
W ubiegłym wieku, za moich szkolnych czasów, nie debatowano lecz ćwiczono i wymagano.Kondycja do dzisiaj. Droga młodzieży,zachęcam do uczestnictwa w zajęciach dla Waszego dobra.Pograć w piłkę z czternastoletnim wnuczkiem (czyt. ograć go)- pełna satysfakcja.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.