Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-11-26 19:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwie okazje do świętowania honorowych krwiodawców

Olsztyn24
Jubileuszowa uroczystość w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
W lipcu tego roku minęło 70 lat od dnia, gdy powołano biuro pełnomocnika Zarządu Głównego PCK na Okręg Mazurski. Do końca 1945 roku powołano jeszcze pełnomocników PCK w Elblągu, Bartoszycach, Suszu, Nidzicy, Ostródzie, Ełku, Giżycku, Mrągowie, Piszu, Szczytnie, Kętrzynie i Węgorzewie. Obchody tego jubileuszu Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK celebruje od maja br. Kulminacyjnym punktem rocznicowych obchodów była dzisiejsza (26.11) uroczystość w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, kończąca na Warmii i Mazurach obchody tegorocznych Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Wśród gości honorowych uroczystości znaleźli się m.in. wicewojewoda Grażyna Kluge, wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk oraz wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma. Licznie przybyli również reprezentanci PCK-owskiego środowiska z województwa, szczególnie ci, którzy dzisiaj mogli liczyć na odznaczenia i wyróżnienia.

Uczestników uroczystości powitał prezes PCK na Warmii i Mazurach Julian Osiecki, podkreślając wielką rolę jaką organizacja i jej członkowie pełnili i pełnią w systemie ochrony zdrowia. Wystąpienie prezesa o rys historyczny PCK w regionie uzupełnił dyrektor Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie Andrzej Karski.
R E K L A M A
banner
Sporą część uroczystości wypełniło wręczanie odznaczeń i wyróżnień. Najważniejsze z nich - Brązowy Krzyż Zasługi - wicewojewoda Grażyna Kluge wręczyła Krzysztofowi Suchodolskiemu, organizatorowi akcji HDK i imprez propagujących krwiodawstwo, ratownik wodny i medyczny.

Odznakami Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu wyróżnieni zostali:

» Krzysztof Chmieliński, popularyzator idei HDK, pracownik UG Janowo,
» Józef Kwoczko, aktywny działacz ruchu HDK Mrągowo, organizator wystaw,
» Roman Nawrocki - prezes Klubu HDK w Lidzbarku,
» Lech Bednarek - członek zarządu Klubu HDK w Elblągu.

Wyróżnienie dla jednego z aktywistów PCK na Warmii i Mazurach przygotował też samorząd województwa. Tomasz Zygnerski, członek zarządu Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie, został uhonorowany Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Kolejne z wyróżnień - Kryształowe Serca Zarządu Głównego PCK otrzymali:

» Jan Bartkowski - członek zarządu klubu HDK Nidzica,
» Ireneusz Sekściński - delegat OR w Morągu na Zjazd Okręgowy.

W katalogu wyróżnień znalazły się dzisiaj jeszcze Odznaki Honorowe PCK, odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi, statuetki uczestników Turnieju „Młoda Krew ratuje Życie” oraz statuetki za wspieranie Polskiego Czerwonego Krzyża. Szczególne wyróżnienie otrzymała też delegatura PCK w Kętrzynie. Do Kętrzyna trafił fantom uzyskany przez PCK w ramach akcji „Kciuk dla pierwszej pomocy”.

Uroczystość w Urzędzie Marszałkowskim zakończyła degustacja jubileuszowego tortu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Jubileusz 70-lecia PCK na Warmii i Mazurach (1)

»

26-11-2015

image
Jubileusz 70-lecia PCK na Warmii i Mazurach (2)

»

26-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.