Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2015-11-30 14:09 | Rozmiar tekstu: A A A
VII Gala Marki Lokalnej

Pyszna sobota w Gadach

Olsztyn24
VII Gala Marki Lokalnej (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dyniowiec, karkówka witrażowa, ser klimek, baby pruskie czy pachnące, lawendowe klimaty – to tylko niektóre z 53 produktów, które walczyły o certyfikat Marki Lokalnej podczas Gali zorganizowanej w Gadach.

Bez wątpienia to była przepyszna i przemiła sobota (28.11) w Gadach w gminie Dywity, gdzie odbyła sie VII Gala Marki Lokalnej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy twórcy lokalni, producenci żywności i rękodzielnicy zaprezentowali 53 produkty w trzech kategoriach: spożywczej, rękodzielniczej i wydarzenie kulturotwórcze. Karkówka witrażowa, sernik z rosą, dyniowiec, wykwintna pigwówka, udziec faszerowany, ser klimek - to tylko niektóre z produktów żywnościowych, jakie starały się o certyfikat Marki Lokalnej.

Wśród rękodzieła zachwycały baby pruskie, własnoręcznie wykonana dzianina czy lawendowe klimaty. Zgłoszone produkty oceniała kapituła złożona z kulturoznawców, naukowców, etnografów, dziennikarzy i samorządowców. Kapituła brała pod uwagę, czy produkt jest wytwarzany w sposób nie masowy, przyjazny dla środowiska, z materiałów dostępnych w danym  miejscu przez osoby zamieszkujące region i utożsamiające się z nim. Ostatecznie certyfikaty Marki Lokalnej otrzymały wszystkie zgłoszone produkty, a specjalne wyróżnienia trafiły do Wandy Drzewieckiej za chleb pszenno-żytni z ziarnami, Henryka Pacha za wino truskawkowe i Marty Czodrowskiej za lawendowe klimaty!
R E K L A M A
banner
– Gratulujemy i dziękujemy za wkładanie całego serca i umiejętności w przygotowanie cudownych produktów, z których dumna może być cała Warmia – mówiła Teresa Kosińska ze stowarzyszenia „Nasze Gady”, który jako sekretariat Grupy Partnerskiej Gniazdo Warmińskie był organizatorem gali.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.