Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2015-12-02 19:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńscy motorniczowie wyjechali na trasy

Olsztyn24
Olsztyńscy motorniczowie szkolą się na ulicach | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (2.12) wykonano kolejny krok przybliżający Olsztyn do reaktywacji tramwajów. Pierwsze szkoleniowe jazdy po mieście wykonali motorniczowie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest tą spółką, która odpowiadać będzie za tramwaje. Także pracownicy MPK będą wozić pasażerów nowym środkiem transportu, który po 50-letniej przerwie ma wrócić do Olsztyna w drugiej połowie grudnia.

Dotychczas na olsztyńskie torowiska wyjeżdżały testowe tramwaje. Zazwyczaj przemieszczały się bardzo wolno i obserwowane były przez rzeszę specjalistów, którzy sprawdzali poprawność jazdy. Trasę zabezpieczali też mundurowi, którzy na skrzyżowaniach wstrzymywali ruch, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu.

Środa to pierwszy dzień, gdy na olsztyńskie tory wyjechali bez wielkiej asysty szkolący się motorniczowie. Przemierzali fragment toru tramwajowego do dworca PKP/PKS do Wysokiej Bramy.

- Każda z 38 osób, które będą prowadzić tramwaje, przeszła już szkolenia w Poznaniu i Toruniu -
mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, muszą jeszcze wyjeździć po 35 godzin na olsztyńskich trasach. I ten etap właśnie się zaczął.
R E K L A M A
banner
Motorniczowie jeżdżą dwoma, specjalnie przystosowanymi - niczym pojazdy nauki jazdy - tramwajami. Towarzyszą im instruktorzy, którzy mają do dyspozycji odpowiednie oprzyrządowanie, pozwalające m.in. zatrzymać maszynę. Te kursy odbywają się między 8:00 a 20:00.

Niezależnie od tego, cały czas testowane są trasy. Oceniana jest jakość poprawek naniesionych przy peronach. Poza tym będzie także sprawdzane działanie zwrotnic.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.