Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Anna Kopacz/d. | 2015-12-03 12:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Jan Piekło w Olsztynie promował „Zapach anioła”

Olsztyn24
Jan Piekło (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Kawiarni Literacko Filmowej FLiF Książnicy Polskiej w Olsztynie odbyło się wczoraj (2.12) spotkanie autorskie z Janem Piekło - pisarzem, dziennikarzem, korespondentem, psychoterapeutą, dyrektorem Fundacji Współpracy Polsko–Ukraińskiej PAUCI, autorem książki „Zapach anioła”.

Rozmowę z autorem poprowadził politolog Ryszard Adamczak. Przybliżył on gościom spotkania książkę „Zapach anioła” wydaną nakładem wydawnictwa Nova Res w 2013 roku, będącą głównym tematem spotkania.

Wydawca o książce:
R E K L A M A
banner
Tytułowy „Zapach anioła” pomaga ludziom w najtrudniejszych chwilach przetrwać i nie zwątpić w sens życia. Towarzyszy głównym postaciom tej opowieści o zwycięstwie miłości nad śmiercią, splata się z ich losami w różnym czasie i na odległych kontynentach.

Bohaterami powieści są ludzie oraz asystujący im aniołowie, którzy polubili przybierać ludzkie postacie i w miarę upływu tysiącleci przejęli nasze cechy. Wątkiem głównym jest historia miłości Julii Beszter i Jana Jakuba Lerskiego, którzy poznali się podczas opozycyjnej demonstracji w rządzonej przez juntę generała Wojciecha Jaruzelskiego komunistycznej Polsce. Ich losy pokazane są na tle dramatycznych wydarzeń przełomu wieków. Pojawia się wizja konfliktów i katastrof wywołanych przez ludzi sprzymierzonych z siłami zła, z którymi próbują sobie radzić aniołowie oraz nasi bohaterowie. Autor pozostawia do wyboru dwa możliwe zakończenia. Od Czytelnika zależy, w które woli uwierzyć…


Podczas wczorajszego spotkana autor opowiadał, czym jest dla niego ta książka (pisząc ją podsumował swoje życie). Jest ona swego rodzaju psychoterapią. Chciał przedstawić światu swoje przesłanie. Innymi tematami poruszonymi w rozmowie z bohaterem wieczoru były m.in. konflikty i wojny oraz rola mediów, które nie zawsze są bezstronne i czasem przekłamują rzeczywistość.

Pisarz zdradził, że myśli o napisaniu drugiej książki, która miałaby być kontynuacją „Zapachu Anioła”, aby ukazać w niej wydarzenia, które aktualnie rozgrywają się na świecie.

******

Jan Piekło jako dziennikarz relacjonował wydarzenia rumuńskiej rewolucji 1989 roku i konflikt w byłej Jugosławii. Jest autorem dwóch książek na temat Bałkanów. Pracował dla mediów polskich i zagranicznych. Jako ekspert i konsultant do spraw mediów współpracował z European Journalism Centre, Rutgers University of New Jersey, MU Columbia School of Journalism, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, IREX Pro Media, Groeningen University i innymi instytucjami. Prowadził szkolenia dziennikarzy w Bośni, Słowacji, Rumunii i na Ukrainie. Do końca 1990 roku pracował w redakcji Tygodnika Powszechnego w Krakowie. Od 1982 do 1988 roku pisał dla wydawanej w podziemiu prasy Solidarności. Zwolniony z pracy w stanie wojennym, praktykował jako psychoterapeuta w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.