Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2015-12-03 16:07 | Rozmiar tekstu: A A A
Ciekawe propozycje miasta na Mikołajki

W niedzielę pierwsza publiczna prezentacja tramwajów

Olsztyn24
W zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej 40 | Więcej zdjęć »
W niedzielę (6.12) - w imieniny Mikołaja - olsztynian czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie pierwsza publiczna prezentacja wyprodukowanych specjalnie dla Olsztyna tramwajów Solaris Tramino.

Każdy chętny będzie mógł przyjść w niedzielę do tramwajowej zajezdni przy ulicy Kołobrzeskiej 40. Tam od godz. 10.00 do 14.00 odbywać się będzie wydarzenie pod hasłem: „Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej”. Organizatorzy przygotowali cztery godziny zabaw, konkursów i akcji edukacyjnych.

Będzie też można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się, jak poruszać się na ulicach i skrzyżowaniach z torowiskiem, gdy jedzie tramwaj, posłuchać tramwajowych opowieści i zwiedzić pojazdy.
R E K L A M A
banner
Niewątpliwą atrakcją będą przejażdżki nowymi tramwajami wzdłuż ulic Dworcowej i Towarowej. W południe prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz będzie częstować uczestników Dnia Otwartego tortem w kształcie tramwaju.

Wprost z tramwajowej zajezdni warto wybrać się do hali Urania. W niej o godz. 14:00 wystartuje kolejna edycja akcji „Zdrowe i Bezpieczne Święta”. Tam przez kolejne trzy godziny mnóstwo łakoci, prezentów, a przede wszystkim dobrej zabawy w tańcu i ruchu.

Św. Mikołaj nie zapomni też o odwiedzających Aquasferę. na pływalni, poza tradycyjnymi słodkościami, mikołajkowa promocja. Dzieci oraz młodzież do 25 roku życia do każdego kupionego biletu ulgowego i rodzinnego dostanie dodatkową godzinę korzystania z atrakcji.

Poza tym między 11:00 a 17:00 będzie można wziąć udział m.in. w przygotowywaniu choinkowych ozdób, świątecznych kartek i karnawałowych masek. Nie zabraknie gier językowych z wykorzystaniem świątecznego słownictwa oraz śpiewania po angielsku kolęd. Będą też pokazy taneczne.

Planetarium zaprasza zaś na dwa mikołajkowe dni. Przy al. Piłsudskiego 38 moc wydarzeń zarówno w sobotę (5.12), jak i w niedzielę. „Fantastyczne Mikołajki” to seanse filmowe dla dzieci o godz. 10:00 („Kaluoka`hina - zaczarowana rafa”) oraz 12:00 („Ziemia, Księżyc i Słońce”). Bilety będzie można kupić za jedyne 3 złote. Poza tym będą warsztaty: nauka zasad w grach karcianych „Magic: The Gathering” oraz nauka zasad rozgrywki w bitewnych grach figurkowych wraz z pokazowymi partiami.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~mieszkaniec olsztyna / 2015-12-04 09:39
"Grzymki " w Olsztynie? Tramwaje w wielu miastach mają swoje nazwy, w Poznaniu na przykład miejscowi nazywają go Bimba. W Olsztynie aktualnie używa się nazwy producenckiejTramimo . Solaris Tramino –to rodzina tramwajów które są produkowane przez firmę Solaris Bus & Coach z Bolechowa koło Poznania. Tramino już niedługo wyjedzie na ulice Olsztyna, aktualnie trwają próby. https://www.facebook.com/olsztyn.eu/videos/959622340798462/?fref=nf Na jego cześć zespół Annette Music skomponował piosenkę „Serce w tramwaju”. https://www.youtube.com/watch?v=FX-5Y_moYdY Piosenka wygrała w konkurs rozpisany przez prezydenta miasta na tramwajowy przebój . Mieszkańcy Olsztyna znani ze swoichn niekonwekcjonalnych pomysłów nazwali je "Grzymkami",na cześć prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, upamietniając tym samym dla potomnych,historii, twórcę inwestycji tramwajowej , jego konsekwencję w działaniu , pomimo wielu trudnośći podczas budowy. Wierzymy że nazwa tramwaju "Grzymek", będzie miała rację bytu Ps. "Grzymki" to nowoczesny tabor tramwajowy, zmienią oblicze miasta. http://www.olsztyn.eu/fileadmin/slider/o_olsztynie/Mikolajki.jpg Podróż "Grzymkiem" to jest to.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.