Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Justyna Grzywaczewska | 2015-12-05 22:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Jackiewicz i Pszczółkowski najlepsi w trzecim biegu CITY TRAIL

Olsztyn24
III bieg z cyklu City Trail | Więcej zdjęć »
Podczas trzeciego w sezonie biegu CITY TRAIL w Olsztynie biegacze mieli bardzo dobre warunki do biegania. Ścieżki nad Jeziorem Długim były nieco mokre, ale w trakcie zawodów nie spadła nawet kropla deszczu. Było też ciepło – temperatura oscylowała w okolicy 8 stopni. Zwyciężyli Monika Jackiewicz i Paweł Pszczółkowski. W biegu głównym sobotnich (6.12) zawodów udział wzięło 349 zawodników. W CITY TRAIL Junior – rywalizacji dzieci i młodzieży pobiegło blisko 100 młodych sportowców.

Wynik zwycięzcy – Pawła Pszczółkowskiego to 16:56. Drugi na mecie Wojciech Kopeć (najlepszy zawodnik poprzedniej edycji) uzyskał czas 17:05. Jako trzeci na metę wbiegł Dariusz Jurewicz – 17:21.

– Jestem dopiero od dwóch tygodni w treningu, dlatego taktyką na dzisiejszy bieg było utrzymywanie się w czołówce i kontrola rywali. Od startu na prowadzenie wyszedł Darek Jurewicz i dopiero po minięciu trzeciego kilometra zbliżyliśmy się do niego z Wojtkiem Kopciem. Na podbiegu, który rozpoczyna się tuż za czwartym kilometrem biegłem z nim ramię w ramię, a potem przyspieszyłem –
relacjonuje przebieg rywalizacji Paweł Pszczółkowski. – W przyszłym roku chciałbym wystartować w biegu Wings for Life. Nie liczę na wygraną, ale chciałbym się sprawdzić w tej nietypowej imprezie – dodaje Paweł.

Przypomnijmy, że Wings for Life to bieg, w którym nie ma klasycznej mety – każdy biegnie tak długo aż dogoni go samochód ruszający za zawodnikami i systematycznie przyspieszający. Edycja 2015 startowała w Poznaniu. Zwyciężył Bartosz Olszewski z Warszawy.
R E K L A M A
banner
W rywalizacji kobiet po raz trzeci zwyciężyła Monika Jackiewicz. Najlepsza zawodniczka sezonu 2014/2015 potrzebowała 19 minut i 41 sekund, by pokonać 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Długim. Drugie miejsce – podobnie jak przed miesiącem – zajęła Marta Barcewicz (19:51), a trzecie – Magdalena Trzeciak (19:52).

Cykl CITY TRAIL od września odbywa się pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sezonie 2015/2016 w Olsztynie odbędą się jeszcze trzy biegi: 16 stycznia, 13 lutego i 12 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec co najmniej cztery razy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl