Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email zbp | 2015-12-05 22:25 | Rozmiar tekstu: A A A
W CEIiK-u

XII Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej

Olsztyn24
XII Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Współczesnej | Więcej zdjęć »
W sobotę (5.12) odbył się XII Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Współczesnej, zorganizowanej przez olsztyński Miejski Oddział Związku Ukraińców w Polsce. W CEiK-u wystąpiło 21 podmiotów artystycznych m. in. z Olsztyna, Dobrego Miasta, Kandyt, Topryn i Bartoszyc.

Młodzi wykonawcy z dużym zaangażowaniem i ekspresją wykonywali piosenki do słów ukraińskiego wieszcza Tarasa Szewczenki, a także A. Żytkiewicza, B. Antonowycza, W. Kurowskiego, N. Szełest.

Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: solistów i zespołów. W kategorii solistów I miejsce zajęła Oriana Szczerbik (Olsztyn), II miejsce Maria Sycz (Bartoszyce) a trzecie - Paulina Potoczna (Kandyty).
R E K L A M A
banner
W kategorii zespołów I miejsce wyśpiewał zespół „Wodograj” (Bartoszyce), II miejsce zdobyły Anna Melnyk i Julia Omelan, a III miejsce zajął zespół „Kołosoczok” (Dobre Miasto).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.