Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Wojciech Gajewski | 2015-12-06 01:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Kula Doskonałości czyli dobra współpraca w Dobrym Mieście

Olsztyn24
Kiermasz Świąteczny dobromiejskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym | Więcej zdjęć »
Już po raz 11 w gościnnych progach Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście odbył się Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez dobromiejskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać występy artystyczne oraz zaopatrzyć się w świąteczne drobiazgi przygotowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Najważniejszym akcentem przedświątecznego wydarzenia stało się wręczenie Gminie Dobre Miasto, którą reprezentowała wiceburmistrz Beata Harań, Dyplomu Honorowego z Kulą Doskonałości. Dyplom Honorowy wraz z Kulą Doskonałości to odznaczenie ustanowione przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w 1998 roku, przewidziane dla władz samorządowych i ich jednostek oraz innych podmiotów lokalnych. Przyznawany jest za szczególne zrozumienie i wspieranie inicjatyw oraz współpracę z PSOUU, a także za znaczącą pomoc w rozwiązywaniu problemów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Integralną częścią Dyplomu Honorowego jest Kula Doskonałości. Jest to rzeźba ceramiczna o kształcie kuli, na drewnianym postumencie, złożona z dwóch półkul dążących do zbliżenia, które symbolizują władzę samorządową wraz z lokalnymi podmiotami oraz zorganizowane społeczeństwo obywatelskie, czyli organizacje pozarządowe. Wykonaniem ceramicznej kuli wraz z postumentem oraz ozdobnych pudeł zajmują się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Koło PSOUU w Tczewie.

Odznaczenie przyznaje Kapituła Odznaczeń PSOUU na wniosek Zarządu Koła. Przedstawiciele odznaczonych władz samorządowych i innych lokalnych instytucji mają prawo wyrażać opinie oraz zgłaszać wnioski i postulaty do rozpatrzenia przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
R E K L A M A
banner
Wręczenia wyróżnienia dokonali przedstawiciele: Kapituły Odznaczeń PSOUU - Ewa Gałka oraz Zarządu Koła PSOUU w Dobrym Mieście Wojciech Gajewski i Henryk Borejko. Ewa Gałka gratulując wyróżnionej instytucji, poinformowała zebranych o decyzji najwyższej władzy stowarzyszenia, jaką jest Zgromadzenie Elektorów, podjętej 19 września br., dotyczącej zmiany nazwy organizacji na „Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Spotkanie było również okazją do podsumowania projektu „My też możemy być mistrzami”, w ramach którego osoby niepełnosprawne z Biskupca, Jezioran, Olsztyna i Dobrego Miasta rywalizowały w zawodach pływackich oraz dyscyplinach „wodnych” na dobromiejskim basenie.

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Dobre Miasto.

Wojciech Gajewski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.