Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-12-06 21:52 | Rozmiar tekstu: A A A
Darmowe i bez ograniczeń

Wata cukrowa i popkorn w Uranii

Olsztyn24
Snieżynki „uwijały się” przy produkcji waty cukrowej i popcornu | Więcej zdjęć »
Darmowa wata cukrowa i popcorn bez ograniczeń, to jedno z haseł, które od kilkunastu lat, w Mikołajki, przyciąga tłumy mieszkańców Olsztyna na dedykowaną najmłodszym imprezę pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne święta”. Nie inaczej było dzisiaj (6.12). Hala Urania, gdzie odbywała się tegoroczna impreza z tego cyklu, wypełniona była po brzegi.

Przypomnijmy, że organizatorami dorocznych imprez z cyklu „Zdrowe i bezpieczne święta” są Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna oraz Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, wspomagane przez wiele innych instytucji, szczególnie przez odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne w mieście służby mundurowe. Głównym celem imprezy jest edukowanie przez i w trakcie zabawy. I chociaż na pierwszy plan wydarzenia wysuwają się występy artystyczne, zabawy, dmuchańce i wspomniane już punkty prażenia kukurydzy oraz wyrabiania waty cukrowej, to jest również miejsce i czas na promowanie bezpiecznych zachowań i zasad takiego postępowania, by zbliżające się święta Bożego Narodzenia spędzić bezpiecznie i zdrowo.

Zgodnie z tym założeniami, w centrum parkietu w Uranii organizatorzy ustawili scenę, na której animacje dla dzieci organizował Remmic X-Mas Time, gdzie występowali mali artyści z ośrodka dla dzieci niesłyszących, z olsztyńskiej szkoły handlowej i z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Na tej scenie też, tradycyjnie, z koncertem wystąpiły dzieci i młodzież z dobromiejskiej Świątecznej Kapeli. I wreszcie na tej scenie przeprowadzano i rozstrzygano konkursy poświęcone bezpieczeństwu, a organizowane m.in. przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna, Straż Miejską w Olsztynie i Komendę Miejską Policji w Olsztynie. Dodatkowo służby mundurowe w Uranii rozstawiły swoje stoiska, przy których również można było wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i otrzymać drobne nagrody, a także przydatne gadżety.
R E K L A M A
banner
W innej części hali rozstawiono dmuchane zjeżdżalnie i skocznie. Kolejki do nich ustawiały się przez cały czas trwania imprezy, tj. od 14.00 do 17.00. Chwili wolnej nie miały też śnieżynki obsługujące maszyny do popcornu i waty cukrowej. Po te dziecięce smakołyki ustawiły się długie kolejki. Sporo pracy miały również śnieżynki w punkcie plastycznym, gdzie wykonywano choinkowe ozdoby, a także malowano dziecięce buzie.

Na brak zajęcia nie narzekał także św. Mikołaj, dla którego przygotowano specjalny fotel, przy którym po raz pierwszy w historii imprezy „Zdrowe i bezpieczne święta” stanęła fotobudka. Każdy mógł więc zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i do domu wrócić z darmową, pamiątkową fotką.

Całą imprezę, a więc także popcorn, watę cukrową i fotki z fotobudki, sfinansował Urząd Miasta Olsztyna, który na imprezie w Uranii reprezentowany był przez najważniejszego urzędnika - prezydenta miasta Piotra Grzymowicza.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Zdrowe i bezpieczne święta w Olsztynie 2015 (1)

»

06-12-2015

image
Zdrowe i bezpieczne święta w Olsztynie 2015 (2)

»

06-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.