Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-01-09 19:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Pod hasłem „Sercem z ludźmi” Gimnazjum nr 13 zagrało z WOŚP

Olsztyn24
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, z których można było skorzystać za wsad do puszki (fot. G13) | Więcej zdjęć »
Już jutro (10.01) 24. raz na terenie Polski zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na przestrzeni lat ta akcja charytatywna „rozrosła się” do takich rozmiarów, że tradycyjna orkiestrowa niedziela rozpoczyna się parę dni wcześniej, by móc zebrać jak największe środki na pomoc medyczną (tym razem kwesta odbędzie się na rzecz wsparcia pediatrii oraz godnej opieki nad ludźmi w podeszłym wieku).

Taka sytuacja od kilku lat powtarza się również w Olsztynie. Pierwsze imprezy w ramach obecnej edycji WOŚP miały miejsce już 5 stycznia - na terenie olsztyńskich szkół odbyły się koncerty i kiermasze.

Jedną ze szkół, które regularnie włączają się do orkiestrowego grania jest Gimnazjum nr 13. Organizuje ono festyny charytatywne z szeregiem atrakcji mających zachęcić ich uczestników do ofiarowywania datków.
R E K L A M A
banner
Na trzeci taki festyn, odbywający się pod hasłem „Sercem z ludźmi”, gimnazjum we współpracy z Radą Osiedla Pieczewo i licznymi partnerami zaprosiło olsztynian dzisiaj (9.01) do budynku szkoły. Dwa jego piętra wypełniono licznymi atrakcjami, zaś na szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowano pokazy sportowe i występy taneczne.

Można było m.in wysłuchać koncertu uczniów; skorzystać z dobrodziejstw studia makijażu, paznokci i masażu; „wyżyć się” malarsko; uzupełnić wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej dorosłych i dzieci; pomyszkować na kiermaszu rzeczy ciekawych, pięknych i przydatnych; zagrać w kręgle, tenisa stołowego, spróbować zapasów sumo i szermierki; zerknąć do japońskiego zakątka lub spróbować swych sił w roli jubilera.

Dla spragnionych odpoczynku przygotowano także słodkie małe co nieco, ognisko i coś na ząb. Wszystko to dostępne za wsad do orkiestrowej puszki, do uzupełnienia której zachęcało 25. wolontariuszy-uczniów G13, którzy również jutro wesprą WOŚP, kwestując na ulicach Olsztyna.

Podczas poprzednich festynów szkole udało się zebrać odpowiednio 2320,01 zł w ubiegłorocznej edycji i 2620,03 zł w roku 2014.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Festyn „Sercem z ludźmi” w Gimnazjum nr 13 w Olsztynie

»

09-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl