Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-01-09 19:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Pod hasłem „Sercem z ludźmi” Gimnazjum nr 13 zagrało z WOŚP

Olsztyn24
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, z których można było skorzystać za wsad do puszki (fot. G13) | Więcej zdjęć »
Już jutro (10.01) 24. raz na terenie Polski zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na przestrzeni lat ta akcja charytatywna „rozrosła się” do takich rozmiarów, że tradycyjna orkiestrowa niedziela rozpoczyna się parę dni wcześniej, by móc zebrać jak największe środki na pomoc medyczną (tym razem kwesta odbędzie się na rzecz wsparcia pediatrii oraz godnej opieki nad ludźmi w podeszłym wieku).

Taka sytuacja od kilku lat powtarza się również w Olsztynie. Pierwsze imprezy w ramach obecnej edycji WOŚP miały miejsce już 5 stycznia - na terenie olsztyńskich szkół odbyły się koncerty i kiermasze.

Jedną ze szkół, które regularnie włączają się do orkiestrowego grania jest Gimnazjum nr 13. Organizuje ono festyny charytatywne z szeregiem atrakcji mających zachęcić ich uczestników do ofiarowywania datków.
R E K L A M A
banner
Na trzeci taki festyn, odbywający się pod hasłem „Sercem z ludźmi”, gimnazjum we współpracy z Radą Osiedla Pieczewo i licznymi partnerami zaprosiło olsztynian dzisiaj (9.01) do budynku szkoły. Dwa jego piętra wypełniono licznymi atrakcjami, zaś na szkolnej sali gimnastycznej zaprezentowano pokazy sportowe i występy taneczne.

Można było m.in wysłuchać koncertu uczniów; skorzystać z dobrodziejstw studia makijażu, paznokci i masażu; „wyżyć się” malarsko; uzupełnić wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej dorosłych i dzieci; pomyszkować na kiermaszu rzeczy ciekawych, pięknych i przydatnych; zagrać w kręgle, tenisa stołowego, spróbować zapasów sumo i szermierki; zerknąć do japońskiego zakątka lub spróbować swych sił w roli jubilera.

Dla spragnionych odpoczynku przygotowano także słodkie małe co nieco, ognisko i coś na ząb. Wszystko to dostępne za wsad do orkiestrowej puszki, do uzupełnienia której zachęcało 25. wolontariuszy-uczniów G13, którzy również jutro wesprą WOŚP, kwestując na ulicach Olsztyna.

Podczas poprzednich festynów szkole udało się zebrać odpowiednio 2320,01 zł w ubiegłorocznej edycji i 2620,03 zł w roku 2014.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Festyn „Sercem z ludźmi” w Gimnazjum nr 13 w Olsztynie

09-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl