Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-10 16:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Prochy prof. Bohdana Głuszczaka spoczęły w Alei Zasłużonych olsztyńskiego cmentarza

Olsztyn24
Pogrzeb prof. Bohdana Głuszczaka na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Zmarły tydzień temu (3.02) w olsztyńskim hospicjum prof. Bohdan Głuszczak spoczął dziś (10.02) na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poprzecznej. Urnę z prochami Profesora złożono w Alei Zasłużonych.

- Żegnamy dzisiaj prof. sztuk teatralnych, Bohdana Głuszczaka, jednego z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych mieszkańców naszego miasta, Honorowego Obywatela Olsztyna - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nad grobem profesora. - Żegnamy dzisiaj niezwykłego człowieka, reżysera, choreografa, aktora, pedagoga, prekursora terapii osób niepełnosprawnych sztuką. Żegnamy twórcę sukcesów legendarnej już, amatorskiej Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych, która zachwycała widzów w Polsce i za granicą, która zdobyła najwyższe uznanie znawców sztuki teatralnej w kraju i na całym świecie.

W ostatniej drodze Profesora uczestniczyli najbliżsi, przyjaciele i znajomi, ludzie kultury i nauki, a także studenci UWM oraz niesłyszący wychowankowie z okresu Pantomimy Olsztyńskiej.
R E K L A M A
banner
Profesor Bogdan Głuszczak w chwili śmierci miał 80 lat. Z Olsztynem związany był przez 57 lat. Przegrał walkę z nowotworem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [4]
~mibo / 2016-02-24 08:53
nie dość, że czapki na głowach, to jak widzę dżinsy na takiej uroczystości! I to ludzie kultury! chciałoby się powiedzieć: jacy ludzie taka kultura. A Mistrz niech tańczy z aniołami.
~Mirosław N / 2016-02-12 00:49
Zdecydował o mojej recytatorskiej próbie w ogólnopolskim konkursie recytatorskim w Olsztynie. Żegnaj Mistrzu.
~do Macieja / 2016-02-11 08:44
O tym, że czapki powinni zdjąć z głów, to można sobie o tym pomyśleć, ale żeby od razu pisać? Piszmy o Mistrzu, nie o czapkach. Litości.
~Maciej / 2016-02-10 21:50
Cześć Jego pamięci ! Spoczywaj w pokoju Profesorze . Z szacunku dla Zmarłego panowie powinni zdjąć czapki z głów na pogrzebie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Pogrzeb prof. Bohdana Głuszczaka w Olsztynie

»

10-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl