Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-27 13:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Wilczym Tropem - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się na Stadionie Leśnym

Olsztyn24
 
Pierwszego marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia składamy hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia – mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości. Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej włączają się w organizację lokalnych obchodów w całej Polsce. W Olsztynie po raz pierwszy mamy szansę uczcić bohaterów, włączając się w IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” – projekt Fundacji Wolność i Demokracja, którego organizacji podjął się Obwód Warmińsko–Mazurski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Olsztyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystartuje w niedzielę (28.02) o godz. 12.00 na Stadionie Leśnym. Trasa poprowadzi leśnymi drogami Lasu Miejskiego. Dystans 1963 metrów wskazuje rok, w którym zastrzelony został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

- W biegu, który odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, może wziąć udział każda osoba niezależnie od wieku, ale w tym roku wprowadziliśmy limit uczestników – 100 osób - informuje Małgorzata Siergiej z ZHR. - Decyduje kolejność zgłoszeń. Biuro czynne będzie w dniu zawodów od godz. 11:00, choć udzielamy informacji i zapisujemy uczestników już od 24 lutego 2016 roku.
R E K L A M A
banner
Osobą odpowiedzialną za organizację biegu jest Bartosz Pietrzak (tel. 696790305). Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej http://tropemwilczym.pl/

Koszt udziału w biegu to 10 zł. W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzyma specjalny pakiet startowy. Organizatorzy oferują ciepłą herbatę, zapewniają opiekę medyczną i ewentualną opiekę nad małymi dziećmi, jeżeli rodzice zechcą wziąć udział w biegu.

- Zapraszamy chętnych: rodziny, przyjaciół harcerstwa, sympatyków biegania i miłośników historii Polski, zwłaszcza tej nie do końca poznanej, do udziału w niezwykłym wydarzeniu. Nie liczy się czas czy miejsce na mecie – najważniejsze, by przebyć trasę i upamiętnić w ten sposób polskich patriotów, którzy ponieśli ofiarę życia lub zdrowia, a których za wierność złożonej przysiędze i bezkompromisowość wobec współpracy z władzą komunistyczną, propaganda PRL określała ich mianem faszystów i bandytów - mówi Małgorzata Siergiej.

Podczas biegu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy przeznaczonych na budowę pomnika polskich ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl