Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-29 16:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Od 1 marca zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

Olsztyn24
Od 1 marca zmienią się rozkłady jazdy miejskiej komunikacji
Większa częstotliwość kursowania oraz zgranie przesiadek, to podstawowe przyczyny zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Nowe rozkłady zaczną obowiązywać od jutra (1.03).

Zmiany dotyczą wszystkich linii tramwajowych oraz 21. linii autobusowych. Wśród tych ostatnich skorygowane zostaną m.in. godziny odjazdów połączeń dowożących pasażerów do przystanków tramwajowych.

- Zmiany wynikają z uwag zgłaszanych przez pasażerów - informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - Uwzględniają przesunięcie godzin odjazdów wybranych kursów w celu skoordynowania przesiadek oraz zwiększenie liczby kursów na wybranych liniach.
R E K L A M A
banner
Dodatkowe kursy realizowane będą przez autobusy na linii nr 305. Ta łączy m.in. okolice stadionu i Aquasfery z kampusem uniwersyteckim i cieszy się coraz większą popularnością. Poza tym wydłużone zostaną godziny kursowania linii nr 127. Autobusy linii nr 120 będą się dodatkowo zatrzymywać na przystanku Tesco przy skrzyżowaniu Dworcowej z Pstrowskiego.

Zwiększy się także komfort podróżowania. Wszystkie kursy - zarówno linii dziennych, jak i nocnych - będą realizowane autobusami niskopodłogowymi. To szczególnie ważne w przypadku niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, seniorów oraz rodziców podróżujących z dziecięcymi wózkami.

Również od 1 marca w Olsztynie zacznie działać trzeci przewoźnik. Po MPK i KDD, będzie to konsorcjum Irex/Meteor. Nowy operator będzie wozić pasażerów 23. nowoczesnymi pojazdami Solaris Urbino 12 IV. Umowa będzie obowiązywać przez 10 lat. Stawki za przejazd są identyczne, jak w pozostałych autobusach oraz w tramwajach kursujących w Olsztynie.

Przypominamy, że od marca bilety okresowe kodowane są tylko na Olsztyńskiej Karcie Miejskiej. W poniedziałek i we wtorek (29 lutego i 1 marca) wszystkie Punkty Obsługi Klienta są czynne dłużej – do godziny 18:00.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl