Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-03-03 15:37 | Rozmiar tekstu: A A A

IV Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora „Solo” ruszają za tydzień

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
W przyszły weekend (11-13.03) w Olsztynie odbędą się IV Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora „Solo” zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek i Samorząd Olsztyna. Organizatorzy zapraszają miłośników teatru do udziału w święcie monodramu, podczas trwania którego w 4 lokalizacjach zobaczymy aż 11 monodramów (w tym 9 konkursowych, 1 inauguracyjny i 1 mistrzowski).

„Solo” to konkurs dla zawodowych aktorów i aktorów teatrów niezależnych oraz pokazy spektakli mistrzowskich, poligon dla recenzentów oraz burzliwe dyskusje kuluarowe. Udział wziąć mogą artyści z całego kraju.

W jury konkursu zasiądą specjaliści z dziedziny teatru:
» Andrzej Bartnikowski – dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek,
» Giovanny Castellanos – asystent dyrektora ds. artystycznych Teatru im. St. Jaracza w Olsztynie,
» Wiesław Geras - dyrektor artystyczny Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora,
» Agnieszka Kołodyńska - aktorka, reżyserka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie,
» Mateusz Nowak - zdobywca Grand Prix 3. edycji „Solo”.
R E K L A M A
banner
Monodramy będzie również oceniać jury młodzieżowe, w skład którego wejdą członkowie Teatru Nieskromnego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie i Grupy Teatralnej Kokon przy MOK. 

Oprócz laurów zwycięstwa, do zdobycia są Grand Prix Prezydenta Olsztyna, pod którego patronatem „Solo” się odbywają, oraz indywidualne nagrody od każdego z jurorów. W ubiegłych latach laureatami Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora „Solo” byli m.in. Mateusz Nowak, Tomasz Błasiak i Agnieszka Przepiórska.

Więcej informacji m.in. na temat programu i artystów biorących udział w tegorocznej odsłonie festiwalu dostępnych jest w zapisie wideo z dzisiejszej (3.03) konferencji prasowej, która miała miejsce w Kamienicy Naujacka MOK oraz na stronie www.solo.mok.olsztyn.pl. Szczegółowy program IV „Solo” wkrótce pojawi się również na naszych łamach w zakładkach „Co?Gdzie? Kiedy?” oraz „Repertuary”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie promocja SOLO PROCENT – przekaż 1% podatku dla olsztyńskich stowarzyszeń (www.ngo.olsztyn.eu)

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Przed IV Olsztyńskimi Spotkaniami Teatrów Jednego Aktora „Solo”

»

03-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.