Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-03-07 16:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński oddział Fundacji „Mam Marzenie” szuka nowych wolontariuszy

Olsztyn24
Marzeniem Kuby było przejechać się psim zaprzęgiem (fot. materiały prasowe FMM)
Wyjazd na mecz z Robertem Lewandowskim, różowy laptop oraz łóżko w kształcie łodzi – to tylko kilka przykładów marzeń chorych dzieci, które udało się spełnić olsztyńskiemu oddziałowi Fundacji „Mam Marzenie”. Obecnie w Olsztynie potrzebni są nowi wolontariusze, którzy chcieliby wspomóc działalność fundacji. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych wolontariatem odbędzie się już 8 marca, w Dzień Kobiet.

W ubiegłym roku oddziałowi olsztyńskiemu fundacji udało się spełnić osiem marzeń swoich podopiecznych, a w kolejce na spełnienie czeka kolejnych sześć.

Jest też kilku nowych marzycieli, którzy czekają na pierwsze wizyty wolontariuszy, ale brakuje nam rąk do pracy – mówi Marzena Górska, koordynatorka oddziału w Olsztynie. - Potrzebujemy nowych osób, które pomogą nam spełniać jeszcze więcej marzeń chorych dzieci.
R E K L A M A
banner
Spotkanie dla nowych wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w spełnianiu marzeń podopiecznych fundacji, odbędzie się 8 marca o godzinie 16.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej Planeta 11, al. Piłsudskiego 38.

Fundacja zachęca także do zgłaszania marzycieli z woj. warmińsko-mazurskiego zmagających się z chorobami zagrażającymi ich życiu. Marzenia podopiecznych fundacji bywają różne. Można je podzielić na kilka kategorii: „być”, „dostać”, „spotkać” oraz „zobaczyć”. Każde dziecko obowiązuje zasada jednego spełnionego marzenia. Pragnienia dzieci powinny być dostosowane do wieku i stanu zdrowia oraz być marzeniem dziecka, niezasugerowanym przez inne osoby.

Jednym z marzeń, które udało się spełnić olsztyńskim wolontariuszom jest marzenie Kuby, który chciał przejechać się psim zaprzęgiem. Udało się, a chłopiec nawet sam sterował saniami. Wolontariusze przygotowali dla niego również dodatkowe atrakcje: biwak przy zimowym ognisku oraz pokaz ognia na tafli jeziora. Spełnione pragnienie małego marzyciela pozwala mu oraz jego bliskim chociaż na chwilę zapomnieć o troskach, daje siłę do walki z chorobą oraz nadzieję na lepsze jutro. Nie byłoby to możliwe gdyby nie osoby, wolontariusze, sponsorzy i wszyscy inni o wielkich sercach, dzięki którym marzenia się spełniają.

Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Od początku działalności fundacji spełniono już ponad 6 400 marzeń.

Wszystko to dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy wierzą w marzenia – twierdzi Marzena Górska. - Ale wielu małych marzycieli wciąż czeka na spełnienie swojego marzenia. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, by następowało to jak najszybciej. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.mammarzenie.org, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz o wolontariacie.

******

Misją Fundacji „Mam Marzenie” jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 6 400 marzeń chorych dzieci.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.