Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-03-08 16:54 | Rozmiar tekstu: A A A

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – ostatni bieg już w sobotę

Olsztyn24
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od października nad Jeziorem Długim w Olsztynie trwa cykl przełajowych biegów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W najbliższą sobotę (12.03), odbędą się szóste już zawody. Będzie to ostatnia okazja, by w bieżącej edycji sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie.

Elektroniczne zapisy do sobotniego biegu trwają do środy (9.03) na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata to 15 zł. Do listy startowej będzie można dopisać się również w dniu zawodów – wtedy koszt udziału w biegu wzrośnie do 20 zł. Podobnie, jak podczas wszystkich poprzednich imprez, w ramach sobotnich zawodów odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Opłata to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5 km.

Średnia frekwencja z pięciu dotychczas rozegranych biegów to 344 osoby. Rekordowym był bieg listopadowy, kiedy na trasie rywalizowało 381 biegaczy. W CITY TRAIL Junior średnia frekwencja z pięciu biegów wynosi 78 zawodników, a najwięcej młodych adeptów biegania – 91 - pojawiło się nad Jeziorem Długim – podobnie jak w przypadku biegu głównego - w listopadzie.
R E K L A M A
banner
- Staramy się przez cały rok, także zimą, docierać do szerokiej grupy osób w każdym wieku i zachęcać je do badań profilaktycznych, codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, czy profilaktyki finansowej. Jedną z nich jest właśnie CITY TRAIL, które nawet podczas gorszej aury pogodowej nakłania Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy nadzieje, że w tym biegu i kolejnych Polacy dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i wspólnie z nami pobiegną w naprawdę słusznej sprawie, którą jest ich zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Zwycięzców klasyfikacji generalnej poznaliśmy już w poprzednich biegach. Wśród kobiet po raz drugi z rzędu najlepszą została Monika Jackiewicz, a wśród mężczyzn – Artur Olejarz. W rywalizacji pań znane są już również pozostałe miejsca na podium – drugą lokatę wywalczyła Marta Barcewicz, a trzecią – Magdalena Trzeciak. O miejsce w pierwszej trójce mężczyzn powalczą najpewniej Paweł Pszczółkowski, Dariusz Jurewicz i Grzegorz Kłos. Wszyscy trzej startowali dotąd po trzy razy, więc aby mogli zostać sklasyfikowani muszą pobiec w sobotnich zawodach.

Szósty – ostatni bieg nie oznacza pożegnania z cyklem. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi spotkają się jeszcze raz – podczas oficjalnej uroczystości rozdania nagród i medali. Ceremonia zakończenia odbędzie się 23 marca, o godz. 18:30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl