Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2016-03-14 19:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Szabliści „Hajduczka” w czołówce

Olsztyn24
(fot. UKS Hajduczek)
W sobotę (12,03) w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział dziewięciu zawodników UKS Hajduczek Olsztyn.

W turnieju uczestniczyło 69. zawodników i 63 zawodniczki. Rywalizacja odbywała się według formuły: walki w dwóch grupach (w sumie każdy zawodnik stoczył 12-14 pojedynków). Najlepsi zawodnicy po uzyskaniu kwalifikacji walczyli w fazie pucharowej.

Zawody rozpoczęli chłopcy. W fazie grupowej bardzo dobrze zaprezentowali się Krzysztof Rychta i Filip Kusak. Nieco poniżej oczekiwań spisał się Piotr Kozłowski, który po walkach grupowych został sklasyfikowany na 43. miejscu. Oskar Kusak nie zakwalifikował się do fazy pucharowej i ostatecznie zajął 62. miejsce. Piotr Kozłowski przegrał pierwszą walkę pucharową z Juliuszem Kierznowskim z PTS Jagiellończyk Białystok (6:12), kończąc turniej na 44. miejscu.
R E K L A M A
banner
Filip Kusak wygrał pierwszą walkę pucharową z Adrianem Kotnisem z Pałacu Młodzieży Katowice (12:10) i awansował do 1/32 finału, gdzie walczył z Bahirem Sofienem z KKSZ Konin, którego pokonał 12:11. W 1/16 rywalizował z Kacprem Zabiegałą z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, z którym przegrał 12:7. Filip Kusak ostatecznie zajął bardzo dobre 16. miejsce.

Krzysztof Rychta, ze względu na bardzo dobry występ w fazie grupowej, bezpośrednio awansował do 32. Tu w walce spotkał się z Łukaszem Czarnieckim z UKS 13 Białystok, pokonując go 12:11. W 1/16 Krzysztof walczył z Rafałem Gałeckim z AZS AWF Warszawa. Musiał uznać wyższość rywala (12:2), zajmując ostateczne 11. miejsce, najlepsze do tej pory w punktowanym turnieju PZSZERM.

W turnieju wzięło udział 69. chłopców z 15. klubów z całej Polski. Szermierze stoczyli łącznie 462 pojedynki, podczas których zadali 3155 punktowanych trafień. Zawody wygrał Szymon Hryciuk z Pałacu Młodzieży Katowice.

Równie dobrze w zawodach wypadły dziewczęta. Po dwóch rundach walk grupowych do pucharów awansowały: Klaudia Malgrem, Pola Domżalska, Nina Kondrusik i Aniela Kozłowska. Nie zakwalifikowała się jedynie Amelia Marczuk, która ukończyła zawody na 51. miejscu.

Pierwsze walki pucharowe przegrały: Nina Kondrusik z Anastazją Figułą z AZS AWF Poznań (12:5) oraz Pola Domżalska z Oliwią Wilk z TMS Sosnowiec (12:8). Nina ostatecznie zajęła 49. miejsce, a Pola 50.

Walkę pucharową w 1/64 Aniela Kozłowska wygrała, pokonując 12:8 Zuzannę May z Kolejarza 24 Katowice. W fazie walk o awans do najlepszej szesnastki walczyła z klubową koleżanką Klaudią Malgrem, która nie startowała we wcześniejszej fazie pucharowej ze względu na bardzo dobry występ w fazie grupowej. Walkę wygrała Klaudia - 12:6.

Klaudia Malgrem w 1/16 spotkała się z Oliwią Stopińską z UKS Riposta Olsztyn. Po ładnej walce pokonała ją 12:8, awansując do 8. najlepszych zawodniczek turnieju. W walce o półfinał przegrała z Roksaną Bartosz z Dragonu Łódź 12:5.

Aniela Kozłowska zajęła ostatecznie 24. miejsce, zaś Klaudia Malgrem - 8. Zawody wygrała Weronika Maliszewska z UKS 13 Białystok.

W turnieju wzięło udział 63 zawodniczki z 14. klubów z całej Polski. Stoczyły 407 pojedynków, podczas których zadały 2729 punktowanych trafień.

- To był dla nas kolejny bardzo dobry turniej. Klaudia po raz kolejny znalazła się w grupie najlepszych ośmiu zawodniczek turnieju. Podobnie zabłysnęła Aniela, która nie będąc jeszcze młodziczką, zajęła 24. miejsce. Również chłopcy osiągnęli znakomite wyniki. Aż dwóch, Krzysztof i Filip, znalazło się w grupie najlepszych 16. zawodników  turnieju. Cieszy fakt, że nie jesteśmy jedynie tłem dla innych klubów i wyróżniamy się nie tylko liczbą zgłaszanych zawodników, ale też zajmujemy dobre miejsca - mówi Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek.

Krzysztof Kozłowski

******

Klasyfikacja zawodów:
1 - MALISZEWSKA WERONIKA – UKS 13 Białystok
2 - PORADA ZUZANNA – TMS Sosnowiec
3 - BARTOSZ ROKSANA – Dragon Łódź
3 – ROWIŃSKA EMILIA – AZS AWF Warszawa
...
8 – MALGREM KLAUDIA
24 – ANIELA KOZŁOWSKA
49 – KONDRUSIK NINA
50 – DOMŻALSKA POLA
51 – MARCZUK AMELIA

1 – HRYCIUK SZYMON – Pałac Młodzieży Katowice
2 – PACHLA FILIP – Zagłębiowski Klub  Szermierczy
3 – KOPEĆ DAWID - Zagłębiowski Klub Szermierczy
3 – ZABIEGAŁA KACPER - Zagłębiowski Klub Szermierczy
...
11 – RYCHTA KRZYSZTOF
16 – KUSAK FILIP
44 – KOZŁOWSKI PIOTR
62 – KUSAK OSKAR

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl