Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-04-22 20:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „filozoFUJmy” prezentują studenci ISP UWM

Olsztyn24
Kurator wystawy dr Dorota Sepczyńska wraz z częścią autorów prac | Więcej zdjęć »
W klubogalerii ARTE w Olsztynie odbył się dzisiaj (22.04) wernisaż wystawy „filozoFUJmy”. Swoje prace prezentują na niej studenci Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Autorzy o wystawie:

UważaMY, że filozofia nie jest fuj, ani sztuka współczesna, a artyści filozofują. W ciągu dwóch lat spotykaliśmy się w gościnnej przestrzeni ISP UWM w Olsztynie, gdzie dyskutowaliśmy o życiu, śmialiśmy się, spieraliśmy i czytaliśmy teksty XX-wiecznej filozofii zachodniej. Dlaczego wybraliśmy klasyków filozofii współczesnej, a nie autorów najnowszych teorii? O tych ostatnich mówią wszyscy, a ci pierwsi byli ich mistrzami. Więc pytaliśmy o to, czy np. Heidegger, Sartre, Bouvaire są aktualni? Czy dostarczają odpowiedzi na pytania, które sami sobie stawiamy? Naszym odpowiedziom nadaliśmy fizyczny kształt w twórczych aktach – artystycznych staraniach przełożenia idei filozoficznych na język sztuk plastycznych.
R E K L A M A
banner
Miejsce wystawy nie jest przypadkowe. Klub budzi skojarzenia z hedonizmem. Według nas nie tylko jest obszarem zamykania oczu na przemijanie, ale także podejmowania prób racjonalizacji strachu, trwogi, sensu życia, które dokonujemy z przyjaciółmi i nieznajomymi.
Kto tak nie myśli, to fuj z nim.


Artyści, których m.in. rzeźby, malarstwo, rysunek, grafiki i fotografie możemy oglądać, to studenci studiów drugiego stopnia Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie: Emilia Bilicka, Weronika Borzuchowska, Sylwia Ciećko, Dominika Dreźniak, Monika Duczymińska, Joanna Ejsymont, Ewa Fidut, Karolina Filiczkowska, Gabriela Mieczkowska, Anna Pacanowska, Marta Pietrykowska, Łukasz Rybacki, Adam Wyżlic i Patrycja Zdanewicz.

Ich prace powstawały podczas dwóch semestrów zajęć z dr Dorotą Sepczyńską (filozof, pedagog, popularyzator nauki i animator kultury), adiunktem w Instytucie Filozofii UWM w Olsztynie. Dr Sepczyńska jest również kuratorem wystawy.

Więcej informacji na temat ekspozycji, którą można oglądać przez najbliższy miesiąc, dostępnych będzie w zapisie wideo dzisiejszego wernisażu, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „filozoFUJmy” w klubogalerii ARTE w Olsztynie

22-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl