Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-04-28 15:41 | Rozmiar tekstu: A A A

„Gastronomik” zorganizował konkurs kulinarny dla gimnazjalistów

Olsztyn24
Konkurs kulinarny dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Tortille orkiszowe, placuszki jogurtowo-bananowe, czy jajka po benedyktyńsku mieli dziś (28.04) do wykonania uczestnicy konkursu kulinarnego pod hasłem „Gimnazjalny Mistrz Kuchni”. Konkurs dla uczniów klas III gimnazjów z Olsztyna i okolicznych miejscowości zorganizował Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie w swoich pracowniach technologicznych przy ul. Wyszyńskiego 16.

- Do tej pory zorganizowaliśmy konkurs kulinarny dla przedszkolaków - mówi Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS. - Teraz doszliśmy do wniosku, że podobne konkursy możemy organizować również dla gimnazjalistów, tym bardziej, że taki konkurs jest doskonałą okazją do zapoznania gimnazjalistów z naszą szkołą i jej ofertą edukacyjną. Jak wiem, niektórzy z uczestników konkursu już zadeklarowali, żę rozpoczą naukę w „Gastronomiku”.

Tematem przewodnim dzisiejszego konkursu było „Zdrowe drugie śniadanie”. Z dostępnego zestawu produktów, przede wszystkim owoców i warzyw, gimnazjaliści musieli przygotować zdrowy posiłek.
R E K L A M A
banner
- Wszyscy w tej chwili zwracamy uwagę na to co jemy, co pijemy, w jakim tempie spożywamy posiłki - wyjaśnia dyrektor Świech-Twarowska. - My też chcemy zwrócić uwagę gimnazjalistów na to, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Przygotowując zadania dla uczestników konkursu chcieliśmy im uzmysłowić, że drugie śniadanie to nie tylko fast foody, ale także zdrowe jedzenie, przygotowane ze zdrowych produktów, które na dodatek jest smaczne. I co ważne, prawie każdy taki posiłek może sobie sam przygotować - a uczniowie i absolwenci naszej szkoły - to już na pewno. 

W konkursie wystartowało 6 dwuosobowych ekip, każda wspierana przez jednego ucznia lub uczennicę z „Gastronomika”: z Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie oraz olsztyńskich gimnazjów nr: 7, 11, 12, 13 i 15.

Wyniku konkursu przedstawiają się następująco:

» I miejsce: Sandra Moroz i Patrycja Zybowska (opiekun Grażyna Wiśniewska) z  Gimnazjum nr 7 im. Ignacego Krasickiego w Olsztynie; nazwa potrawy: energetyczne placuszki jogurtowo-bananowe,

» II miejsce: Izabela Bieniaszewska i Wiktor Husak (opiekun Wioleta Wiśniewska) z Gimnazjum nr 11 w Olsztynie;nazwa potrawy: kasza jaglana z jogurtem i owocami sezonowymi,

III miejsce: Paulina Kobus i Klaudia Jurczak (opiekun Adriana Sokół) z Gimnazjum nr 13 im. Huberta Wagnera w Olsztynie; nazwa potrawy: tortilla i koktajl z avocado.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Konkurs kulinarny „Gimnazjalny Mistrz Kucharski” w ZSGS w Olsztynie

»

28-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl