Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Joanna Burska | 2016-05-25 16:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Niebawem „Noc Bibliotek” na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Na Noc Bibliotek zaprasza również Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Prawie 30 bibliotek publicznych w województwie weźmie udział 4 czerwca w II edycji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbywającej się w tym roku pod hasłem: Wolno czytać! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim będzie można zapoznać się z historią rycerstwa, w Bibliotece Miejskiej w Pieniężnie z czytelnikami spotka się pisarka Katarzyna Enerlich. Najmłodsi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie obejrzą spektakl teatralny, a Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku oferuje turniej gier planszowych. To tylko kilka wybranych atrakcji, które biblioteki przygotowały na ten szczególny dzień w roku, kiedy można spędzić noc w bibliotece.

Do akcji włącza się także Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, w której gościć będą „Smaki literatury”. Na odwiedzających Stary Ratusz czekają saloniki literackie, na których nie zabraknie dobrej książki, muzyki i filmów związanych z kuchniami narodowymi i regionalnymi. Podczas spotkania będzie można poznać zarówno tajniki kuchni europejskich (niemiecka, angielska, francuska oraz włoska), amerykańskiej oraz z regionu Warmii i Mazur, jak i doświadczyć wielu smaków w literaturze pięknej. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się uczniowie instytucji partnerskiej: Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Zdradzą wiele ciekawostek i podpowiedzą, jak z kilku podstawowych produktów wyczarować smakowite potrawy. Najmłodsi czytelnicy, którzy spotkają się w Saloniku na Piątkę, wezmą udział w szalonych zabawach literackich i obejrzą film „Magiczne drzewo”.

Na odwiedzających WBP podczas Nocy Bibliotek czekają także niespodzianki muzyczne. Udział w wydarzeniu to również okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z biblioteką, zapisując się do grona czytelników. Zapraszamy w godz. 18.00-21.00.
R E K L A M A
banner
Ogólnopolska Noc Bibliotek organizowana jest po raz drugi. W całej Polsce w Nocy Bibliotek udział weźmie około 1000 bibliotek różnych sieci oraz księgarń, kawiarni, klubów i innych instytucji i organizacji.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa i bibliotek jako najbardziej dostępnych instytucji kultury, często jedynych w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii.

Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Joanna Burska

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.