Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-06-01 19:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Niespełna miesiąc pozostał do kolejnej odsłony Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”

Olsztyn24
Krzysztof Stachowski, dyrektor festiwalu | Więcej zdjęć »
W ostatni czwartek czerwca (30.06) startują w Olsztynie 43. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Dzisiaj (1.06) podczas konferencji prasowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie z udziałem dyrektora instytucji Krzysztofa Stachowskiego zaprezentowano szczegóły programu tegorocznej odsłony tego wydarzenia.

W tegorocznym konkursie o Nagrodę Agnieszki Osieckiej planuje się występ maksymalnie 16 wykonawców. Po przeprowadzeniu 11 czerwca w CEiIK-u eliminacjach prawo udziału w części konkursowej Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych otrzyma do 12 osób. Do tej grupy dołączy 1 osoba z I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalno-Muzycznego „Nutka z Kropką” w Warszawie (Hanna Łosińska, uczennica VII LO w Gdańsku), 2 osoby z II etapu Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie (nazwiska będą znane po 12 czerwca) i 1 osoba - finalista przeglądu centralnego (finałowego) Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, turnieju poezji śpiewanej we Włocławku (nazwisko będzie znane po 17 czerwca).

W tym roku odbędą się dwa koncerty konkursowe (poprowadzi je Bogusław Sobczuk) - w czwartek (30.06) i w piątek (1.07), oba rozpoczną się o godzinie 21.00. Występy solistów oceniać będzie jury w składzie: Jerzy Satanowski, Basia Ratuszkiewicz, Piotr Bukartyk i Jarosław Wasik. Laureatów konkursu poznamy w sobotę (2.07) podczas koncertu galowego, który również rozpocznie się o godzinie 21.00. Nagrody dla laureatów ufundowali TVP, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, prezydent Olsztyna, dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wszystkie w wymienionych wyżej koncertów odbędą się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.
R E K L A M A
banner
Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” to również koncerty wykonawców o ustalonej już renomie. W czwartek, po koncercie konkursowym (około godziny 22.30), organizatorzy zapraszają na koncert na podstawie tekstów i z muzyką Piotra Bukartyka „Kaszana zdalnie sterowana”. Wystąpią: Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Arkadiusz Bryklaski i Jan Janga Tomaszewski. W piątek (1.07) natomiast, po drugim koncercie konkursowym, na dziedzińcu zamkowym wystąpi Elżbieta Adamiak z gośćmi w koncercie „Urodziny u rodziny” z okazji 40-lecia pracy artystycznej i 60. urodzin artystki. Wystąpią w nim Artur Andrus, Anna Stankiewicz i Janusz Strobel, Lora Szafran, Ewa Rutkowska, Czerwony Tulipan, Grupa MoCarta i Wolna Grupa Bukowina.

Wisienką na torcie poezji będzie sobotni (2.07) koncert „Atramentowa” w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, który rozpocznie się około godziny 22.00-22.30).

Na wymienione wyżej koncerty trzeba kupić bilety (w cenie od 60 do 90 zł). Można je nabyć lub zarezerwować w kasie CEiIK (pon.-sob. godz. 8.00-18.00), w Muzeum Warmii i Mazur (przed koncertami w godzinach 19.00-21.00) lub na www.spiewajmypoezje.pl

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa przed 43. Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi

»

01-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.