Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-07-14 15:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Efekty projektu „Analogowa świetlica” można zobaczyć w BWA Galerii Sztuki

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Analogowa świetlica” w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Kilkudziesięciu młodych mieszkańców podolsztyńskich Dywit i Tuławek oraz Szuci w powiecie szczycieńskim pojawiło się dzisiaj (14.07) w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie, by w przestrzeni profesjonalnej galerii sztuki zobaczyć efekty swoich artystycznych działań. Dzisiaj bowiem w BWA otwarto wystawę złożoną z czarno-białych fotografii, które ci młodzi ludzie wykonali pod opieką szczycieńskiego fotografa i animatora kultury Arkadiusza Dziczka w ramach projektu „Analogowa świetlica”.

Projekt „Analogowa świetlica” zrealizowany został przez Arkadiusza Dziczka w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu było zwiększenie aktywności i ekspresji kulturalnej młodych ludzi z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy nie zawsze mają łatwy dostęp do tzw. kultury wysokiej. Podczas realizacji trwającego od stycznia do czerwca br. projektu Arkadiusz Dziczek zachęcił do udziału w zajęciach z fotografii analogowej około 120 młodych mieszkańców Dywit, Tuławek, Trelkowa, Gawrzyjałek i Szuci. Uczestnicy projektu, korzystając z aparatów na tradycyjne klisze fotograficzne, robili zdjęcia, które potem sami wywoływali w prowizorycznych ciemniach fotograficznych. Powstało tak kilkaset zdjęć, z których około 30. można było zobaczyć dzisiaj na wystawie w BWA.

Oprócz obejrzenia własnych zdjęć wystawionych w profesjonalnej galerii sztuki, młodzi fotografowie mogli zwiedzić też wystawy obecnie eksponowane w BWA: adresowaną do dzieci wystawę „Laboratorium Zabawy” autorstwa Martyny Štěpán-Dworakowskiej oraz przeznaczoną dla dorosłego widza wystawę abstrakcji Tomka Barana „Heavy Metal”. Arkadiusz Dziczek wykazał się ponadto talentem cukierniczym, przygotowując dla swoich podopiecznych słodki poczęstunek w postaci pysznych czekoladek.
R E K L A M A
banner
- Dla naszej galerii bardzo ważna jest w popularyzacja kultury, kontaktów z kulturą i wszelkich działań edukacyjnych, a Arek Dziczek należy do tych osób, które są szczególnie aktywne, jeżeli chodzi o animację kulturalną, zwłaszcza w tych środowiskach, które mają utrudniony dostęp do kultury - odpowiedziała nam dyrektor BWA Małgorzata Bojarska-Waszczuk na pytanie o uzasadnienie zorganizowania w galerii wystawy „Analogowa Świetlica”. - Cenimy te jego działania. Bardzo się cieszymy, że ta duża grupa młodzieży, która być może nieczęsto bywa w galeriach, dzisiaj do nas trafiła. Możliwość zobaczenia swoich prac w profesjonalnej instytucji artystycznej to niewątpliwie dla nich ważne przeżycie, a dla nas kolejny przejaw otwierania się na różnego rodzaju działalność w sferze kultury.

Takie wydarzenia jak dzisiejsze niewątpliwie służy promocji Biura Wystaw Artystycznych.

- Oczywiście zależy nam na tym, żeby o galerii słyszano wszędzie - powiedziała Małgorzata Bojarska-Waszczuk. - Ten wernisaż to okazja dotarcia do zupełnie nowej grupy osób, nowej grupy odbiorców sztuki. Dzisiaj pokazujemy im wystawę adresowaną do dzieci, jak i tę część ekspozycji, która adresowana jest do dorosłych - wystawę abstrakcji Tomasza Barana. Więc nasi goście spotykają się z czymś, co być może nie będzie dla nich łatwe, ale z obserwacji wielu młodych ludzi wnoszę, że ta wystawa się podoba. Wierzę, że po dzisiejszych doświadczeniach, ci młodzi ludzie odwiedzą nas jeszcze nie raz.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Analogowa świetlica” w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

»

14-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.