Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-30 20:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Grad bramek na leśnym boisku w Naterkach

Olsztyn24
XXVI mecz Polska Niemcy w Naterkach | Więcej zdjęć »
Była wielka ulewa przed meczem i grad bramek w czasie piłkarskiego meczu pomiędzy obecnymi i dawnymi mieszkańcami podolsztyńskich Naterek, w większości mieszkającymi teraz w okolicach Bohum w Niemczech. Rozegrany po raz 26. na leśnym boisku w Naterkach mecz Polska - Niemcy zakończył się „hokejowym” wynikiem 17:3 dla gospodarzy.

Mecze sięgające swoimi korzeniami przełomu lat 50. i 60. wrosły w tradycję Naterek i stały się swoistym świętem tej miejscowości. Od początku lat 2000. organizowaniem tego wydarzenia zajmuje się Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Diament z Naterek, któremu prezesuje sołtys tej miejscowości Zbiniew Kukuć. Meczowi towarzyszy wiejski festyn, na któym każdy z mieszkańców miejscowości i ich gości znajdzie coś dla siebie. Zabawa jest przednia, a ostatni jej uczestnicy zazwyczaj opuszczają położone w lesie boisko nad ranem. Nie inaczej będzie również dzisiaj.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Uroczystość otwarcia XXVI Meczu Polska - Niemcy w Naterkach

30-07-2016

image galeria
XXVI mecz piłki nożnej Polska - Niemcy w Naterkach

30-07-2016

image galeria
Po XXVI meczu piłki nożnej Polska - Niemcy w Naterkach

30-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl