Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-10-06 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kruchy” miecza i łuku do ręki już nie weźmie

Olsztyn24
Pogrzeb Tomka Mieczańca - Kruchego | Więcej zdjęć »
Dziesiątki przyjaciół i znajomych wzięło dziś (6.10) udział w pogrzebie Tomasza Mieczańca - człowieka wielu pasji: muzyki, motocykli i średniowiecznego rycerstwa. Tomek - przez przyjaciół przewrotnie zwany Kruchym - obronną ręką wychodził z opresji na polach walk rycerskich. Nie udało mu się jednak wyjść cało ze spotkania jego samochodu z cysterną na drodze pod Mławą. Zginął w piątek, 30 września, na drodze S7. Miał zaledwie 30 lat i wiele planów na przyszłość.

- Ta śmierć nas zaskoczyła - mówi Bartłomiej Głąb, przez przyjaciół zwany Bartasem, z Bractwa Rycerskiego Zamku Olsztyn, którego członkiem był również Tomek. - Przed weekendem jeszcze myślałem, że się spotkamy, że razem spędzimy czas, a tu w sobotę rano otrzymaliśmy SMS z tą tragiczną wiadomością. Bardzo będzie nam Tomka brakować.

W pogrzebie wzięli udział także członkowie bractw rycerskich z Nidzicy, Olsztynka, Mrągowa, Pisza, Działdowa, większość w średniowiecznych strojach i zbrojach. Niektórzy z nich są członkami działającej przy Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem rycerskiej reprezentacji Warmii i Mazur.
R E K L A M A
banner
- Pojawiliśmy się na pogrzebie, bo Tomek był członkiem wielkiej rodziny rycerskiej, szerokiej reprezentacji Warmii i Mazur - tłumaczy Patryk Kozłowski z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. - Chociaż Tomek nie brał udziału w walkach rycerskich reprezentacji Warmii i Mazur, bo specjalizował się w łucznictwie, to uczestniczył w naszych imprezach, jeździł też z nami na turnieje rycerskie. Był osobą bardzo lubianą, sympatyczną. Każdy go lubił!  

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą żałobną w kościele p.w. św. Józefa przy ul. Jagiellońskiej. Wartę honorową przy trumnie zaciągnęli koledzy z bractw rycerskich. Trumna ze zwłokami Tomka spoczęła na cmentarzu komunalnym w Dywitach. Wraz z trumną w ziemi pochowano miecz, którym Tomek walczył w rycerskich bitwach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~kasia / 2016-10-08 19:46
Tęsknimy Kruchy...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Pogrzeb Tomka Mieczańca - Kruchego

06-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl