Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ZSB | 2016-10-12 18:55 | Rozmiar tekstu: A A A

„Geoogród” otwarto w olsztyńskiej „Budowlance”

Olsztyn24
Wiceprezydent Jarosław Słoma, Alicja Szarzyńska i dyrektor Anida Samoraj otwierają geoogrówd (fot . ZSB - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyło się dzisiaj (12.10) uroczyste otwarcie „Geoogrodu” - lapidarium na terenie szkoły. Prace związane z realizacją projektu „Geoogród przy Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie” z zakresu działalności ekologicznej, priorytet 1: Georóżnorodność Warmii i Mazur zostały rozpoczęte we wrześniu 2015 roku. Projekt współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i przy wsparciu Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie. Prace związane z projektem wykonywali uczniowie i nauczyciele ZSB we współpracy z pracodawcami, rodzicami oraz Alicją Szarzyńską z W-MODN.

Na otwarcie „Geoogrodu” przybyli liczni goście: wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma, przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko– Mazurskiego w Olsztynie (z którym szkoła współpracuje), dyrektorzy gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz przyjaciele „Geoogrodu”, bez których ta inicjatywa byłaby trudna do zrealizowania.

Specjalnymi gośćmi byli dr Dariusz Gałązka z Państwowego Instytutu Geologicznego (Państwowy Instytut Badawczy) w Warszawie oraz dr hab. inż. Arkadiusz Bieniek z Katedry Gleboznawstwa i Rekultywacji Gruntów Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, który wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat ukształtowania polodowcowego terenu.
R E K L A M A
banner
„Geoogród” przy Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie stwarza możliwości prowadzenia bardzo ciekawych, wręcz terenowych zajęć dydaktycznych w zakresie geologii nie tylko dla uczniów ZSB, ale również dla uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych, na które dyrekcja i nauczyciele ZSB zapraszają.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~ / 2016-10-16 13:57
Wybiorę na teren szkoły. Chętnie zobaczę Geoogród. Piękna inicjatywa. Gratuluję nauczycielom i uczniom. Dbajcie o to ciekawe miejsce.
~abc / 2016-10-14 13:44
Fajny pomysł - gratulacje! Myślę, że ta szkoła jest 'przyjazna uczniom' ;-)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl