Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-10-20 18:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze” odbył się dzisiaj w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Przegląd odbył się tradycyjnie w Starym Ratuszu WBP | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu na olsztyńskiej starówce po raz siódmy spotkali się dzisiaj (20.10) wydawcy książek z Warmii i Mazur. Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze” Olsztyn 2016, promujące regionalnych wydawców i wydawane przez nich książki, tradycyjnie zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, ponownie przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Odwiedzający Stary Ratusz mogli zobaczyć i kupić wydawnictwa, które ukazały się na Warmii i Mazurach w ostatnich dwóch latach. Działający w naszym regionie wydawcy pokazali swoje najnowsze produkcje i te starsze, które cieszyły się dużą popularnością. Ponadto przeglądowi towarzyszyły wykłady oraz dwudniowe warsztaty.

W foyer Starego Ratusza zaprezentowało się piętnaście wydawnictw, m.in. wydawnictwa Muzeum Warmii i Mazur, Biura Wystaw Artystycznych, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Wydawnictwo Borussia, Wydawnictwo UWM, Wydawnictwo Uczelniane WSiE TWP w Olsztynie, Pracownia Wydawnicza ElSet i wydawnictwo Stowarzyszenia Areszt Sztuki.
R E K L A M A
banner
Oprócz wspomnianych wcześniej warsztatów dla miłośników książek, odbyła się także kolejna odsłona akcji artystycznej „książka-obiekt” oraz otwarcie wystaw „Zdmuchnąć kurz” i „Myśli w dobrej formie – starodrukowe klejnoty kultury”.

Tradycyjnie także podczas przeglądu „MojeTwojeNasze” rozstrzygnięto konkurs „Ars Libris” na najlepszą książkę Przeglądu Wydawnictw Regionalnych 2016. W konkursie publiczności, w którym głosowano za pośrednictwem Internetu oraz dostępnych w WBP kuponów, zwyciężyło wydawnictwo Stowarzyszenia Areszt Sztuki. Internauci uznali bowiem, że najlepszą książką przeglądu była wydana przez Areszt Sztuki książka „Mirosława Smerek-Bielecka, Malarska podróż”. Wojciech Kujawski (wydawnictwo QMK) z przewodnikiem „Prusy Górne. Szlak wodny” zajął drugie miejsce w konkursie, o wynikach którego zdecydowali wystawcy uczestniczący przeglądzie. Główna nagroda w konkursie „Ars Libris” przypadła również tytułowi „Mirosława Smerek-Bielecka, Malarska podróż”.

Nagrodę Specjalną (ekslibris Zbigniewa Urbalewicza) w konkursie Ars Libris oraz statuetki ufundował Prezydent Masta Olsztyna.

Następny Przegląd Wydawnictw Regionalnych odbędzie się za dwa lata, w 2018 roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Kebiz / 2016-11-02 13:26
Chyba ktoś zapomniał o "Wersie" ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
VII Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze” (1)

»

20-10-2016

image
VII Przegląd Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze” (2)

»

20-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.