Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D./Iwona Bolińska-Walendzik | 2016-12-03 10:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Izabeli Nowakowskiej i Michała Ciuciasa spojrzenie na portret

Olsztyn24
Od prawej: Izabela Nowakowska, Michał Ciucias i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto wczoraj (2.12) wystawę fotograficzną „Światło/cień”, na której swoje prace prezentują Izabela Nowakowska i Michał Ciucias.

Wystawa „Światło/cień” to 24 fotografie portretowe – tematycznie bliskich obojgu autorom. W centrum zainteresowania twórców leży oddanie nastroju i uczuć fotografowanych osób. W prezentowanych pracach Izabela Nowakowska i Michał Ciucias starają się pokazać emocje w naturalnym, niedotkniętym ręką człowieka otoczeniu. Taka tematyka jest dla autorów nie tylko środkiem wyrazu, ale też pewnym remedium, odpoczynkiem - odskocznią od codzienności obfitej, paradoksalnie, w fotografię.

Autorzy na „scenerię zdarzeń” wybrali las - ulubione miejsce wypoczynku, na bohaterki fotografii zaś swoje koleżanki (autorka także została sportretowana na kilku pracach). Wspólnymi siłami zadbano też o rekwizyty i stroje (często znajdowane za grosze w sklepach z używaną odzieżą). Dobra zabawa i jej przykuwające oko efekty - bezcenne.
R E K L A M A
banner
Przekonać się o tym można do 15 grudnia, odwiedzając galerię i zapoznając się z fotografiami.

******

Izabela Nowakowska − kętrzynianka, choć swą pasję fotograficzną rozwinęła dopiero w Olsztynie. Samouk. Początkowo zainteresowana makrofotografią, z czasem ukierunkowała zainteresowania w stronę fotografii portretu i aktu. W swoich pracach stara się oprócz emocji portretowanych osób oddać także tajemniczość natury, nie tylko ludzkiej − wiele swoich sesji wykonuje w plenerze. Dotychczas swoje prace miała okazję prezentować na zbiorowych wystawach organizowanych przez KCK Kętrzyn. Jest również laureatką konkursów w kategoriach akt, portret i fashion.

Michał Ciucias − olsztynianin, fotografię odkrył dla siebie w 2001 roku podczas wędrówek po szlakach polskich gór. Przez długi czas swojej działalności fotograficznej związany ze Studenckim Naukowym Kołem Fotograficznym „Myszki” UWM, gdzie pod okiem Janusza Pająka doskonalił umiejętności, a przede wszystkim pogłębiał umiejętność fotograficznego postrzegania rzeczywistości i przemyślanego sięgania po aparat. Od 2011 roku fotografią zajmuje się zawodowo.

Zakres tematyki w fotografii Michała Ciuciasa zawiera się w portrecie, fotoreportażu (głównie ślubnym) oraz ostatnio fotografii reklamowej. W ulubionym „portrecie” autor stara się koncentrować na dynamicznym procesie zachodzącym u fotografowanych osób, a dotyczącym nabierania przez nie świadomości własnego, i niepowtarzalnego piękna, tak ciała, jak i ducha.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Światło/cień” w WBP

»

02-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl