Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-12-05 17:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Jutro rozbłyśnie świąteczna iluminacja Olsztyna

Olsztyn24
Przygotowania świątecznych dekoracji Olsztyna | Więcej zdjęć »
We wtorek (6.12) wraz z nastaniem zmroku, rozbłyśnie świąteczne oświetlenie centrum Olsztyna. Dzisiaj trwały ostatnie prace przy instalacji świątecznych ozdób i iluminacji.

Najważniejsza jest oczywiście miejska choinka pod ratuszem. W sobotę stanął tam 12-metrowy świerk pospolity.

- W tym roku powracamy do tradycji – mówi inspektor ds. wizerunku przestrzeni miejskich, Renata Domżalska. - Drzewko ozdobimy kolorowymi lampkami oraz bombkami o średnicy 20 cm, w liczbie 300 szt.
R E K L A M A
banner
Choinki miejskie pojawiły się także na Targu Rybnym (Stare Miasto) oraz przy ulicy Wilczyńskiego (Os. Jaroty).

Świąteczną nowością w tym roku są dekoracje przestrzenne 3D - gwiazdy oraz rama z napisem „Wesołych Świąt”. Dekoracje stoją już w okolicy ratusza. Każda z ozdób podświetlona jest niemal dwoma tysiącami lampek ledowych.

- Nowe ozdoby kształtem nawiązują do wielkiej święcącej ramki, w której można sobie zrobić zdjęcie – mówi tłumaczy Domżalska. - Myślę, że rodzinna fotografia z Olsztynem w tle może być ciekawą propozycją na spersonalizowaną kartkę świąteczną.

Tradycyjnie zainstalowano ozdoby na ulicach: Piłsudskiego, 1 Maja, Pieniężnego, 11 Listopada, Jedności Słowiańskiej, Dąbrowszczaków, Wilczyńskiego oraz na Placu Bema. Dekoracje zamontowane są na latarniach ulicznych. Centrum miasta zdobią również kurtyny i łańcuchy świetlne.

- Na Starym Mieście są to ozdoby w kształcie koron – mówi rzecznik prasowy ZDZiT, Paweł Pliszka. - Starówka jest również przyozdobiona girlandami oraz świetlną fontanną.

Kolejne iluminacje oraz ozdoby pojawią się tuż przed VIII Warmińskim Jarmarkiem Świątecznym, który w tym roku odbędzie się w terminie 15-18 grudnia. Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, iluminacja starówki pozostanie tam dłużej niż w latach poprzednich, tz. nie zostanie zdemontowana zaraz po zakończeniu jarmarku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.