Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-12-05 19:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedświąteczne kiermasze rozpoczęły się w starostwie

Olsztyn24
Kiermasz odbywa się w holu olsztyńskiego starostwa | Więcej zdjęć »
W holu Starostwa Powiatowego w Olsztynie odbył się dzisiaj (5.12) pierwszy z 3 przedświątecznych kiermaszów. Swoje prace plastyczne wystawiali i oferowali odwiedzającym starostwo podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach. Była to znakomita okazja, żeby kupić wykonane ręcznie ozdoby świąteczne, a przy okazji wesprzeć uzdolnionych plastycznie wychowanków DPS.

- Gama naszych prac jest różnorodna - mówi Joanna Szulich z Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach. - Staramy się ją co roku zmieniać, wprowadzać coraz więcej rzeczy wykonanych z naturalnych materiałów. Mamy w ofercie nie tylko bombki, ale i na przykład obrazy decoupage, aniołki, gwiazdki, podstawki i stroiki - wiele oryginalnych rzeczy.

DPS ma pod swoją opieką 145 osób, z czego aż 70 angażuje się w przygotowania prac na kiermasz. Przygotowania te trwają 3 miesiące, jednak zbieranie naturalnych materiałów przydatnych do ich wytworzenia odbywa się przez cały rok. Środki pozyskane ze sprzedaży rękodzieła podopieczni wykorzystują na zakup materiałów do wykonania kolejnych przedmiotów oraz rozwój kulturalny.
R E K L A M A
banner
Następne przedświąteczne kiermasze w starostwie odbędą w dniach:
» wtorek, 6 grudnia w godz. 9.00-12.00 – organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach
» środa, 7 grudnia w godz. 7.30-14.30 – organizuje Dom Pomocy Społecznej w Grazymach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.