Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email (inf. pras.). | 2016-12-12 14:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne certyfikaty „Produkt Warmia Mazury” wręczone!

Olsztyn24
VII Gala Produkt Warmia Mazury | Więcej zdjęć »
Już ponad 220 podmiotów może pochwalić się certyfikatem „Produkt Warmia Mazury”. Znak ten przyznawany jest przedsiębiorcom, którzy swoimi produktami, usługami lub organizacją wydarzeń przyczyniają się do promocji regionu. Do tego grona w piątek (9.12) dołączyło kolejnych 22. przedstawicieli lokalnego biznesu.

– Jako samorząd województwa staramy się uświadomić mieszkańcom, jak ważna jest przynależność do danego regionu – mówił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. – Wszystko to przekłada się bowiem na dobrobyt gospodarczy i społeczny Warmii i Mazur.

Certyfikaty „Produkt Warmia Mazury” przyznawane są przez samorząd województwa od 2014 roku. Wręczane są firmom, które przyczyniają się do wzrostu rozpoznawalności regionu, zarówno w kraju jak i zagranicą.
R E K L A M A
banner
– Wskazując flagowe produkty, usługi i wydarzenia z naszego województwa nagradzamy te, z których jesteśmy znani i które chcemy promować – dodaje marszałek Brzezin. – Zachęcając do wspierania lokalnych producentów, pragniemy budować wśród mieszkańców poczucie przynależności do regionu.

Posługiwanie się znakiem „Produkt Warmia Mazury” bez wątpienia przyczynia się do wzrostu konkurencyjności i atrakcyjności gospodarczej regionu. Idea ta przyczynia się także do wzmocnienia lokalnego patriotyzmu. Wyróżnione podmioty w swojej codziennej pracy dążą do stałego rozwoju i pogłębiania innowacyjności.

– Zauważamy, że takie certyfikaty, jak ten pomagają producentom – mówi Mariola Piłat Skalmowska, której firma Eko Snails Garden właśnie dołączyła do grona podmiotów posługujących się symbolem Produkt Warmia Mazury. – W tej chwili kładziony jest duży nacisk na wyroby lokalne, zdrowe i ekologiczne. Znak „Produkt Warmia Mazury” daje gwarancję, że nasze wyroby są dobre i najwyższej jakości. Na pewno pomaga w sprzedaży i rozpoznawalności naszej firmy.

Korzystanie ze znaku jest bezpłatne. Mogą się nim posługiwać podmioty, które działają na lokalnym rynku (wytwarzają swoje produkty lub świadczą usługi) minimum dwa lata. Z kolei organizatorzy wydarzeń muszą wykazać się przeprowadzeniem przynajmniej jednej imprezy w okresie nie krótszym niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Do tej pory wyróżnienia przyznawane były na rok z możliwością przedłużenia, jednak od stycznia 2016 roku okres wydłużył się do 3 lat z możliwością przedłużenia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.