Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-12-15 15:48 | Rozmiar tekstu: A A A

W Starym Ratuszu zostanie otwarta nowa wystawa

Olsztyn24
Fragment obrazu autorsta Tadeusza Bałakiera
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (16.12), o godzinie 17.30, do Galerii Stary Ratusz na wernisaż wystawy malarstwa „Obok nas…” Tadeusza Bałakiera.

Artysta o swojej wystawie:

Wystawa „Obok nas...” jest opowieścią nie tylko o pięknie warmińsko-mazurskiego krajobrazu, ale również o świetle i zmiennych nastrojach natury, o rytmach przyrody − o przemijaniu. Pejzaże, które maluję, to też jakby „autoportrety”, w których staram się zapisać stan ducha i szukam prawdy. Mam nadzieję, że moja interpretacja malarska naszej przyrody, obok wrażeń estetycznych, skłoni widza do refleksji.

Tadeusz Bałakier urodził się w 1958 roku w Sokółce. Dyplom z malarstwa uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof. Leszka Misiaka. W latach 2006-2008 był członkiem grupy „Zaścianek” z Bartoszem Milewskim i Karolem Wilkiem. W tym okresie brał udział w wystawach organizowanych przez grupę w Krakowie, Lublinie i Wrocławiu.
R E K L A M A
banner
Obecnie mieszka i tworzy w województwie warmińsko-mazurskim. Jak sam twierdzi, odczuwa powinowactwo duchowe i artystyczne z wieloma pejzażystami polskimi okresu Młodej Polski. Bliski jest mu również impresjonizm francuski zachwycający kolorem, światłem i wrażeniowością.

Utożsamia się ze słowami Vincenta Van Gogha Kochajmy przyrodę, bo dzięki niej coraz lepiej rozumiemy sztukę. Na miejsce zamieszkania świadomie wybrał wieś, by mieć bliższy kontakt z naturą i pejzażem, który go inspiruje. Uważa, że aby oddać „duszę miejsca”, należy wnikliwie obserwować naturę, otworzyć się na nią i do niej dostroić.

Wystawa będzie czynna do 12 stycznia 20017r.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.