Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-12-16 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Św. Mikołaj spotkał się z uczestnikami konkursu plastycznego

Olsztyn24
Św. Mikołaj w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Przebywający w Olsztynie św. Mikołaj z Rovaniemi przemierza nasze miasto wzdłuż i wszerz, spotykając się z dziećmi w szpitalu, bibliotece, czy kościele. Na trasie gościa z dalekiej Laponii znalazło się dzisiaj (16.12) również Olsztyńskie Planetarium. Tam na Mikołaja oczekiwali uczestnicy zorganizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna, we współpracy z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, Biurem Wystaw Artystycznych oraz Miejską Biblioteką Publiczną, konkursu plastycznego pod hasłem „Kosmiczny Mikołaj”.

Do planetarium zaproszono dziś około 150. z ponad 300. uczestników konkursu. Zanim do planetarium przyjechał św. Mikołaj, wiceprezydent Olsztyna Halina Zoborowska-Boruch wręczyła Nagrody Główne konkursu, które zdobyli:

» w kategorii wiekowej 4-5 lat:
- Julia Sztral,
- Anna Piskorz,
- Pola Duda,
» w kategorii wiekowej 6-8 lat:
- Maria Lichota,
- Aleksandra Wolanin,
- Rafał Sobczyński,
» w kategorii wiekowej 9-12 lat:
- Sebastian Grocki,
- Amelia Bącik,
- Kornelia Staszałek.
   
Mikołaj przybył do planetarium kilkanaście minut po 15. Przywitał się z dziećmi po fińsku i po... polsku. Potem przez chwilę pozował do zdjęć. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przeszli do sali projekcyjnej pod kopułą planetarium, gdzie Mikołaj odpowiadał na pytania małych mieszkańców Olsztyna. Były wśród nich pytania o wiek Mikołaja, o żonę, o złoty pył, a także o powód wchodzenia do domów przez komin. Gdy ciekawość maluchów została zaspokojona, św. Mikołaj pożegnał się i pojechał na kolejne spotkanie, tym razem do biblioteki Abecadło. Natomiast młodzi plastycy obejrzeli przygotowany dla nich film, a po filmie odebrali słodkie paczki.
R E K L A M A
banner
Dodać trzeba, że w sali pod kopułą planetarium zorganizowało wystawę części prac, które nadesłano na konkurs „Kosmiczny Mikołaj”. Ponadto formalnie od dzisiaj w holu i foyer planetarium można oglądać wystawę kilkuset kolekcjonerskich figurek postaci i obiektów związanych z filmem „Gwiezdne Wojny”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Św. Mikołaj z Rovaniemi w Olsztyńskim Planetarium

»

16-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.